Bearman komolyan bírálja az F2-t

Ollie Bearman elárulta, hogy a Formula 2 nem készítette fel az F1 fizikai igénybevételeire a 2024-es Szaúd-Arábiai Nagydíjon való debütálása előtt.
A brit az utolsó pillanatban ugrott be Carlos Sainz helyére a Ferrarinál, miután a spanyolt sürgősségi vakbélműtétre kellett szállítani. Miközben visszagondolt lenyűgöző bemutatkozójára, amelyen a hetedik hellyel pontokat szerzett, Bearman elmagyarázta, hogy a Forma-1-es autóval való első futamán „kiment a nyaka”. Bearman az F1-nek egy videóban, amelyben Haas-csapattársa, Esteban Ocon is szerepelt beszélt erről:
„Az első köröm az FP3-ban körülbelül 12 másodperccel volt gyorsabb, mint a pole-pozíciós köröm az F2-ben az előző nap. Az első köröm után már nem is éreztem a nyakamat. Szóval nem igazán vártam a futamot. És igen fájt.”
Amikor Ocon hozzátette, hogy semmi sem készíti fel a versenyzőket arra a terhelésre, amit egy F1-es autó a nyakára gyakorol, Bearman így felelt:
„Pontosan! Nekem az F2 fizikailag könnyű volt. A nyak nem is volt ott tényező. Aztán futottam egy F1-es versenyt, és a nyakam lett a legfontosabb. Őrületes volt. De szórakoztató nap és mókás este volt.”
Bearman a Ferrarinál versenyzésével a maranellói csapat legfiatalabb pilótája lett. Miután a 11. helyen végzett az időmérőn, mindössze 0,036 másodperccel lemaradva a Q3-ról, Bearmannek sikerült a verseny utolsó szakaszában Lando Norris és Lewis Hamilton előtt maradnia, és megszereznie a hetedik helyet. Míg a 21 éves pilóta elmondta, hogy nem engedhette meg magának, hogy a helyzet miatt feldúlt legyen, apja idegesen figyelte az eseményeket a Ferrari boxából. A ma már Haas pilótája így zárt ezért:
„Nem húzhattam fel magam. Próbáltam tartani a nyakamat. Hogy ő is megoszthatta velem ezt az élményt, ott állva a box végében, szerintem nagyon feszült volt, de eléggé különleges volt vele megosztani azt a napot.”
Bearman végül teljes munkaidős versenyülést kapott a Haasnál, és 2025-ben, az amerikai csapatnál töltött újonc szezonjában lenyűgöző teljesítményt nyújtott.









