Célt ért a Ferrari a Mercedesszel szemben: Szezon közben fog szabályt változtatni az FIA

Úgy tudni, hogy az FIA úgy döntött, hogy 2026 augusztusától megváltoztatják a Forma–1-es motorok ellenőrzési protokollját. A lépés hátterében a Ferrari, az Audi, a Honda és a Red Bull közös panasza áll, akik szerint a Mercedes egy kiskaput kihasználva játssza ki a sűrítési arányra vonatkozó korlátozást.
A 2026-os szabályok 16:1-es sűrítési arányt írnak elő, amit eddig csak környezeti hőmérsékleten, kiszerelt állapotban ellenőriztek. A riválisok gyanúja szerint azonban a Mercedes motorja üzemi hőfokon, működés közben képes ezt 18:1-re növelni, ami jelentős teljesítménytöbbletet ad.
Bár az FIA korábbi vizsgálatai mindent rendben találtak, a nyomás hatására a szervezet hajlandó szigorítani.
A Canal+ riportere, Julien Febreau jelentése szerint a Bahreinben tartott F1 Bizottsági ülésen megállapodtak: 2026 második felétől már „forró körülmények” között is tesztelik a sűrítési arányt.
A módosítás a nyári szünet után, az Augusztus 21-i Holland Nagydíjtól lép életbe, hogy minden gyártónak legyen ideje az átállásra.
A szabálymódosítást még a Motorsport Világtanácsnak (WMSC) is ratifikálnia kell, addig a régi mérési módszer marad érvényben. Ha azonban a változtatást véglegesítik, a Mercedesnek módosítania kell az erőforrását, hogy az a szezonközi szigorításon is átmenjen.
FRISS információ az alábbi cikkben:










