Coulthard értetlenül áll az FIA némasága előtt, Verstappen ügyében

David Coulthard szerint bár Max Verstappennek igaza van abban, hogy nem köteles válaszolni, a sajtótájékoztatóról való kitiltás olyan precedens, ami mellett az FIA-nak nem lett volna szabad elmennie.
Max Verstappen kizavart egy újságírót a sajtótájékoztatójáról a Japán Nagydíj hétvégéjén. Ezzel kapcsolatban David Coulthard meglepetten konstatálta, hogy az FIA nem avatkozott be Max Verstappen és egy újságíró közötti nyilvános vitába.
A csütörtöki sajtónapon Suzukában Verstappen nem volt hajlandó elkezdeni a sajtótájékoztatót, amíg egy bizonyos újságíró el nem hagyta a helyiséget.
Verstappen tavaly év vége óta neheztel az illetőre, mert az feltett neki egy olyan kérdést, amire elmondása szerint már sokszor válaszolt. Illetve elmondása szerint az újságíró még vigyorgott is, mikor feltette neki a kellemetlennek tartott kérdést.
Az újságíró, Giles Richard tagadja, hogy vigyorgott volna, és meglepte, hogy a holland ennyire sértődött. Ugyanakkor számos újságíró állt ki mellette, az olasz újságírószövetség pedig az FIA beavatkozását is kérte.
„Valószínűleg ez nem olyan dolog, amire Max később jó érzéssel fog visszagondolni, noha teljesen igaza van, nem köteles válaszolni a kérdésre” – idézi Coulthard az Up to Speed podcastban tett szavait a Racingnews365.
„Szokatlan, hogy valakit arra kérjenek, hagyja el azt a létesítményt.”
„Valójában egy kicsit meglepődtem, hogy az FIA nem foglalt állást az ügyben. Nem láttam semmilyen figyelmeztetést.”
Coulthard azonban hangsúlyozta, hogy megérti, miért volt Verstappen felháborodva a helyzet miatt, és kiemelte, hogy a pilóták sem immunisak arra, hogy a szavakat személyes sértésnek vegyék.
„Csak ahhoz tudom hasonlítani, amikor én versenyeztem, és soha nem nyertem meg a világbajnokságot, amit Max viszont igen” – mondta.
„De én mindenképpen ki voltam téve különböző újságírók kritikájának, és nagyon nehéz nem személyes sértésnek venni.”
„Biztos vagyok benne, hogy nem nézi meg az ember a kommenteket egyes közösségi oldalakon, mert lesznek, akik szeretnek, és lesznek, akik egyszerűen nem szeretnek, és ez így van rendjén.”
„Ha a kvalifikációs képességeimet kérdőjelezték meg, az jogos kérdés volt. De természetesen nem volt könnyű, hogy újra és újra ugyanazt a kérdést tették fel, és egyes újságírók sokkal elutasítóbbak voltak.”
„Újságíróként joguk van elmondani, amit látnak, de nehéz nem személyes sértésnek venni, és ez alól egyik versenyző sem kivétel.”









