Ecclestone egy nevet máris kihúzott a bajnoki esélyesek közül

Bernie Ecclestone szerint a 2026-os világbajnokság máris kicsúszik George Russell kezei közül.
Miután Kimi Antonelli Miamiban a pole pozícióból indulva sorozatban harmadik sikerét aratta, a tini olasz immár 20 ponttal vezet a nála jóval tapasztaltabb Mercedes-csapattársa előtt. Ecclestone, a Forma-1 korábbi jó ideig uralkodó vezetője úgy véli, hogy a lendület már döntően eldőlt. A 95 éves Ecclestone a svájci Blick újságnak beszélt erről:
„A szezon még az elején, de egyelőre Antonelli tartja a lendületet, hogy növelje előnyét Russell előtt. Antonelli vagy Verstappen lesz ezért a világbajnok.”
Bizony, Ecclestone már nem írja le Max Verstappent sem a Red Bull erős visszatérése után Miamiban:
„Úgy tűnik, a Red Bull átlépett a hullámvölgyét. Max újra motivált – és amikor ez megtörténik, veszélyes.”
A Mercedes főnöke, Toto Wolff azonban Antonelli rendkívüli rajtja ellenére is továbbra is támogatja nyilvánosan Russellt. A La Gazzetta dello Sport kérdésére Russell nehéz szezonkezdetéről a balszerencsét és a hibákat emelte ki:
„Amit szeretünk ebben a sportágban, az az, hogy a verseny végén az óra soha nem hazudik. És az óra azt mutatja, hogy Kimi megérdemelten nyerte az elmúlt három futamot. Russell nem teljesített annyira jól, egyes esetekben a csapat problémái vagy a balszerencse miatt, Miamiban pedig a saját hibái miatt.”
Wolff mégis ragaszkodik ahhoz, hogy Russell továbbra is stabilan a Mercedes terveiben szerepel:
„Ismerjük George értékeit, és tudjuk, hogy visszatér, már Kanadától kezdve, igen versenyképes formában, készen arra, hogy megnehezítse ellenfelei életét.”









