Ecclestone megint odaszúrt az F1-nek a karácsonyi üdvözlőkártyájával, állítja Marko

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 12. 25.
Bernie Ecclestone, Cyril Abiteboul, Christian Horner, Helmut Marko
Fotó: Dan Istitene/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull-os Helmut Marko megjegyezte, hogy Bernie Ecclestone újra nagy pofont adott a Forma-1-nek, miután felfedte a 2023-as karácsonyi üdvözlőlapja jellegtelenségét.

Az F1 korábbi ura, Ecclestone hagyományosan minden évben kiad egy karácsonyi üdvözlőlapot, amely jellemzően vicces jeleneteket tartalmaz az elmúlt F1-es szezonról és jelentős globális eseményekről, beleértve a politikát és kulturális jelenségeket. A 2023-as azonban eltér a megszokottól. A Forma-1-es pilóták és csapatfőnökök karikatúrái helyett egy havas mezőgazdasági területet mutat be. A karácsonyi üdvözlőlapra írt szavai a következők:

„Sajnálom, hogy nem jutott eszembe semmi olyan izgalmas vagy furcsa dolog, ami idén történt, és amit illusztrálni lehetne a megszokott kártyámon. Szóval hadd kívánjak Önöknek békés és boldog év végét, 2024 pedig hozzon el Önöknek minden jót és egy nyugodtabb világot: Bernie.”

Ez arra késztette a Red Bull szakemberét, Markót, hogy megjegyezze az Auto Bildnek, hogy Ecclestone „nagy pofont” adott az F1-nek, arra célozva, hogy a karácsonyi üdvözlőlap nem volt jóindulatú:

„Micsoda bejelentés! Kaptunk egy jókora pofont Bernie-től karácsonyra.”

Ecclestone F1-es karrierjét viták árnyékolták be, többek között a nőkre és a korábbi F1-es pilótákra tett tiszteletlen megjegyzései miatt. Azonban, hogy Ecclestone 2023-ban nem írt játékos szóvicceket a karácsonyi üdvözlőlapjára, annak tudható be, hogy a Felipe Massa-ügy kapcsán vitába keveredett az F1-gyel. Massa jogi eljárást kezdeményezett a 2008-as bajnoki címével kapcsolatban, miután Ecclestone állítólag olyan megjegyzéseket tett, amelyek arra utaltak, hogy tudott a 2008-as szingapúri baleset szándékosságáról.

Valójában nem valószínű, hogy valaha is megtudjuk, mi a valódi oka annak, hogy Ecclestone idén nem adott ki izgalmas karácsonyi üdvözlőlapot. Csak remélni tudjuk, hogy jövőre ünnepélyesebb és lazább lesz.