Eddie Jordan: Ez a legabszurdabb dolog, amit valaha láttam

Hegedűs Dávid2024. 02. 29.
Eddie Jordan
Fotó: Karwai Tang / Getty Images / Red Bull Content Pool

A korábbi Forma-1-es csapattulajdonos Eddei Jordan kemény kritikát fogalmazott meg a címvédő Red Bull irányába. Az ír azt nehezményezi, ahogy a csapat kezelte Christian Horner botrányát.

A ma már szakértőként dolgozó Jordan szerint a csapat elhúzódott belső vizsgálata abszurd, ami már így is jelentős károkat okozott a csapatnak.

Mint ismert, a Red Bull 50 éves csapatfőnöke ellen nem megfelelő viselkedés miatt indítottak házon beléül vizsgálatot, aminek eredménye nemsokára ismerté válhat.

A háttérben hatalmi harc, ellentét és széthúzás is már felmerült, miközben ők az idei bajnokság legfőbb esélyesei is. Ám ennek az egésznek a komolysága kicsit kiborította Eddie Jordant, aki az F1-insider.com-nak fakadt ki.

„Rengeteg hibás döntést tapasztaltam ebben a történetben. A Red Bull mostani helyzete a legabszurdabb, amit valaha is láttam. […] Komolyan elhiszi bárki is, hogy a munkavállaló vádjai komolyak?” – tette fel a költői kérdést az ír.

Az ügy viszont véget ért, Horner ártatlan, marad a csapatfőnök. Így Irvine véleménye is teljesen helytálló és igaz volt.