Egy olyan sorozatot is kipróbálna Alonso, ahol eddig még nem indult

Hegedűs Dávid2026. 06. 27.
Fernando Alonso
Fotó: Alastair Staley/LAT Images/Aston Martin F1 Team

Az Aston Martin idei vergődése miatt újra jogosan merül fel a kérdés, hogy mi lesz a hamarosan 45 esztendős Fernando Alonso jövője.

Papíron az idei év végén lejár a szerződése az Aston Martin csapatánál, így várhatóan a nyáron hozza meg a döntést a jövőjét illetően a kétszeres világbajnok. A neve miatt vélhetően az Aston Martin is örömmel látná tovább a soraiban, ám ehhez hatalmas javulást kellene a részükről.

Az utóbbi hetekben az Alpine kapcsán merült fel a neve, ahol eddig összesen háromszor járt már karrierje során. (korábban Renault néven szerepeltek).

Ő maga még éhes a sikerre, így vélhetően csak abban az esetben dönt a folytatás mellett, ha olyan csapathoz tud igazolni, ahol komoly eredményeket érhet el, amire jelen helyzetben vajmi kevés esély mutatkozik.

Ezzel ő maga is tisztában van, így már mérlegeli a lehetőségeit, egy biztos, nem akarja abbahagyni az autóversenyzést.

„Egyelőre még nem tudom mit hoz a jövő, nehéz megmondani merre tovább. Minden sorozatban élmény vezetni az autókat. Egy hónapja a Paul Ricard pályán vezettem az Valkyrie hypercar modelljét. Nagyon jó érzés volt vezetni, hihetetlen kanyarsebesség és elképesztő végsebesség jellemzi. A Michelin abroncsok pedig pluszt adnak hozzá. Padlógázzal nyomhatod neki, nincs túlmelegedés, kopás vagy égbe kilövő gumi hőmérsékletek, Szóval ez egy gyors és király autó.” – kezdte Alonso.

„A Dakar-autók is alapvetően élvezetesek, mert gyakorlatilag táncolni lehet azokkal az autókkal. Na és ott van a Formula E, ahol jövőre jönnek az új autók négykerék meghajtással, igencsak remeknek ígérkeznek.” – tette hozzá, külön kitérve arra a Formula E-re, ahol még nem versenyzett.

Alonso egyébként kétszeres Le Mans-i 24 órás győztes, 2020-ban indult a Dakar ralin is, valamint az Indy500-zal is megpróbálkozott, így már csak a Formula E hiányzik a tapasztalat gyűjteményéből.