Elhunyt Dávid Sándor

Hatalmas veszteség érte a magyar autósportot, elhunyt Dávid Sándor, sportújságíró, kommentátor, a Hungaroring korábbi sajtófőnöke.
Mindenki Lapaja kardvívóként kezdte a pályafutását, onnan igazolt át előbb a Népsporthoz, majd az MTV-hez. Számos motorsporttal kapcsolatos könyvet is írt. Nyugodtan állíthatjuk, hogy az ő álhatatossága nélkül a versenypályánk se jött volna létre, Mogyoródon. A család, az alábbi közleményt adta ki:
Az ő dörmögő hangja egybeforrt a Forma-1 közvetítésekkel 1976-tól 1998-ig, és lelkesen támogatta a felnövő sportújságíró generációt, olykor akár az íratlan határokon is túl.
Jelen sorok írója 2007-ben találkozott vele először személyesen, még a megboldogult World Series by Renault rendezvényen, ahol gyakorlatilag megérezte mint Ayrton Senna-rajongója, a másikat. Vagy két órát elbeszélhettünk róla, és az épp aktuális fenegyerek, Lewis Hamiltonról. Nyár közepén világosan, és leginkább a Forma-1 üzleti szemléletét alapul véve levezette, miért nem nyerhet világbajnoki címet a szintén Senna-fan brit. Igaza lett.
Köszönök mindent, Lapaj.









