„Amit lehet, lemásolunk” – az egyik rivális csapat csak dicsérni tudta a Red Bullt

Csonka NikolettCsonka Nikolett2026. 04. 02.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Simon Galloway/LAT Images/Red Bull Content Pool

Steve Nielsen, az Alpine ügyvezető igazgatója beszélt a Red Bull erős szezonkezdetéről, és arról is, miért nem félnek a riválisok másolni őket.

A Red Bull „elképzelhetetlenül jó munkát végzett” azzal, hogy négy év alatt versenyképes erőforrást fejlesztett ki – mondta az Alpine ügyvezető igazgatója, Steve Nielsen.

A Milton Keynes-i csapat most kezdi meg első Forma–1-es szezonját gyári csapatként, miután saját hajtásláncot fejlesztett főcsapata és testvércsapata, a Racing Bulls számára, a Forddal együttműködésben. Ez a technikai partnerség több mint két évtized után hozta vissza az amerikai autógyártót a sportba.

Ezzel szemben az Alpine első szezonjára készül ügyfélcsapatként, miután lemondott a gyári státuszról, és a Mercedes-től kapja az erőforrásokat és a váltókat.

A két alakulat különböző irányba indult, Nielsen azonban gyorsan elismerte a Red Bull munkáját, miután a hatszoros konstruktőri bajnok erős teljesítményt nyújtott az előszezoni teszteken.

A RacingNews365-nek nyilatkozva a brit így fogalmazott:

„A Red Bull elképesztő munkát végzett, de tényleg. Négy évvel ezelőtt a gyártó épületük gyakorlatilag egy lyuk volt a földben Milton Keynes-ben, most pedig itt tartanak. Ez elképesztő, nyilvánvalóan nagyon jól dolgoztak, és ez minden érintett érdeme. A mi feladatunk, hogy ennél jobbak legyünk, és megpróbáljuk legyőzni őket.”

„Szégyentelenül másoltunk”

A tesztek előtt a Mercedes számított egyértelmű esélyesnek, részben annak a megoldásnak köszönhetően, amelyet saját maga és három ügyfélcsapata – az Alpine, a McLaren és a Williams – számára alkalmazott.

A Ferrari közben a kisebb turbóból származó előnye miatt mostanra felzárkózott a brackley-i csapathoz, míg a Red Bull az első bahreini teszthéten meglepte a mezőnyt.

Különösen az energiafelhasználás hatékonysága – főként Max Verstappen kezében – keltette fel a riválisok figyelmét, így amikor Nielsent arról kérdezték, megpróbálják-e lemásolni, nem kerülte meg a választ.

„Mindannyian szégyentelen másolók vagyunk” – mondta nevetve az enstone-i csapatra és a többi F1-es istállóra utalva. – „Megnézünk mindent, amit mások csinálnak a pályán és azon kívül is, és ha tetszik, ellopjuk. Figyeljük a tempójukat, a kanyarsebességüket, az energiahasználatukat – minden ilyesmit –, ezt csináljuk mindannyian.”