Elveszítheti a Forma-1 a versenyképességét 2026-tól?

Hegedűs Dávid2024. 06. 16.
Lando Norris, Forma-1,
Fotó: McLaren

Miután ismertették a 2026-os új Formula 1-es autók felépítését, megjelenését, elég komoly kritikák jelentek meg. A legnagyobb aggodalmat a komoly mértékű visszalassulás jelenti.

Jelen szabályozás alatt egyre inkább szűkül az olló, vagyis a Red Bull hatalmas előnye egyre jobban fogy, idén már háromszor is legyőzték őket, ráadásul Kanadában nem csak a McLaren és a Ferrari, hanem idén először a Mercedes is labdába tudott rúgni.

Ha a tendencia folytatódik, akkor az idei év ezen éra legszorosabb szezonja lehet, ráadásul a montreális időmérőn olyan történt, ami csak egy alkalommal egy időmérőn, vagyis holtverseny az élen.

Az idei év kellemes színfoltjának számító Lando Norris szerint 2026-tól kezdődően viszont ilyen izgalmakat újfent nem láthatunk majd.

„Szerintem a kanadai szombati naphoz hasonlókat már nem fogunk látni újra. Nem lesznek olyan szoros versenyek, mint az elmúlt hetekben, 26-ban, 27-ben és 28-ban sem. De ez mindig is így volt. Minden alkalommal amikor megváltoznak a szabályok, nagy rések alakulnak ki a csapatok között.” – kezdte Lando Norris.

„Az előző korszak végén, 2021-re is rendkívül szorossá váltak a dolgok. A Red Bull elkapta a Mercedest, de mindenki egyre közelebb került. Ezután viszont megint szétszóródott a mezőny. A Red Bullnak megvolt a maga ideje, de most úgy néz ki, hogy sikerült felzárkóznunk. Ahogy közeledünk ezen éra végéhez, egyre szorosabb lesz. Úgyhogy a következő év elképesztő izgalmakat tartogathat. De majd 26-ra ez mind el fog tűnni.” – tette hozzá a brit.