Ezért volt Albon ideges a futam közben

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 04. 07.
Alexander Albon, Atlassian Williams Racing
Fotó: Williams Racing

A futam során egy meglepő dolog szemtanúi lehetett a Japán Nagydíj nezőközönsége. Alexander Albon magas hőfokon beszélt csapatával a rádión, ami meglepő volt a csendes és visszahúzódó termete miatt.

Alex Albon rávilágított a technikai problémára, amely csalódást okozott neki a Japán Nagydíjon. A Williams pilótája többször panaszkodott a csapatrádión keresztül, mivel nehezen tudta úgy feljebb kapcsolni a fokozatokat, ahogy szerette volna. Mint kiderült, egy váltóprobléma volt a gond.

A ráadión a mérnökével a következő mondatok zajlottak el: „Ezek a műszakok annyira rosszak. Mit tettünk velük? Ez volt az utolsó. Kezdetben, most is sz*r.

A stratégiájával sem volt elégedett: „Őszintén szólva, srácok, ennek abszolút semmi értelme.”

A versenyt követően elmagyarázta, hogy a Japán Nagydíjon miért volt ,,ideges” a rádión keresztül.

„Azt hiszem, unalmas verseny volt, hogyha a rádiózásaim forró témát szolgáltatott. Én ilyen vagyok versenyzés közben. Ha az én rádióm többet lenne bejátszva, akkor többet hallanál ilyet, mint nem ilyet.” – mondta Albon.

Ezután elárulta, hogy elégedetlen volt a versenyre választott sebességváltó-beállításokkal. Úgy érezte, hogy a csapat visszafejlődött ebben a tekintetben a hétvégén. Ez arra utal, hogy nem volt alapvető hardveres probléma magával a váltóval. Végül technikai malőrökön keresztül átverekedve magát a kilencedik helyre. Így két fontos pontot szerezve a Williamsnek.

Nem mellesleg 2017 után, ismét sikerült egy Williams pilótának sorozatban három hétvégén pontot szerezni. Ezt legutóbb Felipe Massa érte el a maláj-japán-amerikai futam trión.