Felbőg a japán fenevad: Bemutatták a Honda 2026-os F1-es erőforrását!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 01. 20.
2026-os F1-es Honda erőforrás, RA626H
Fotó: Honda

A Honda hivatalosan is megkezdte új korszakát az Aston Martin partnereként. A japán gyártó ma leleplezte a 2026-os szabályok szerint épült, hibrid erőforrását, amely a fenntarthatóságot és a nyers erőt ötvözi.

Miközben a csapatok a festéseiket mutogatják, a Honda is tartott egy bemutatót: Tokióban bemutatták azt az egységet, amely 2026-tól az Aston Martin versenyautóit hajtja majd, az RA626H-t.

Toshihiro Mibe a Honda Motor Co., Ltd elnök-vezérigazgatója mutatta be a vadonatúj F1-es erőforrást – nyersen önmagában is, és egy fiktív, mindössze a Honda logóját viselő versenyautó formájában is, melyet az Aston Martinra utalva azért zöldre festettek.

„Az egyik legfontosabb oka annak, hogy új kihívásnak álltunk az F1-ben, az, hogy a világ legmagasabb szintű versenysorozata arra törekszik, hogy fenntartható versenysorozattá váljon, ami összhangban áll a Honda karbonsemlegességre törekvő irányvonalával, és ez egy olyan platform lesz, amely elősegíti elektromos technológiáink fejlesztését” – magyarázta akkor Toshihiro Mibe.

A 2026-os motorformula egyik legnagyobb kihívása az elektromos teljesítmény drasztikus növelése.

Az új motorszabályok szerint az erőforrásoknak meg kell felelniük a következőknek:

  • 50-50%-os megoszlás a belső égésű motor és az elektromos hajtás között.
  • 100%-ban fenntartható üzemanyag használata.
  • Az MGU-H kivezetésével a hangsúly az MGU-K-ra és az energia-visszanyerésre került, ahol a Honda hagyományosan erős.