Fernando Alonso szűkszavúan, de nyilatkozott első gyermeke születéséről

A 44 éves, rangidős versenyző, Fernando Alonso családi okokból késve érkezett meg Suzukába és kihagyta a csütörtöki médianapot. Ennek oka, hogy épp jelen volt első gyermeke születésénél. Párja, Melissa Jimenez egészséges gyermeknek adott életet.
„Kicsit még jetlaggel küszködöm, mert ma reggel érkeztem, de itt vagyunk” – idézi Alonso DAZN Spainnek adott válaszát a Motorsport.com a második szabadedzés után.
„Most fejeztük be az FP2-t, és pár óra múlva aludni fogok.”
A spanyol versenyző megerősítette hogy mind az anya, mind a baba jól van.
„Hát, soha nem igazán képzelek el semmit konkrétan” – mondta. „A dolgok úgy történnek, ahogy történnek, persze volt egy kis stressz és aggodalom, hogy minden jól menjen.”
„Szerencsére minden jól is ment, mind az anyának, mind a babának. Szuper boldog, nagyon különleges pillanat.”
Alonso ezt követően gyorsan visszaterelte a beszélgetést a pályán nyújtott teljesítményére.
„Az FP2-n nem voltak túl jó érzéseink a kocsival kapcsolatban. Azt mondanám, hogy nagyjából ugyanaz a helyzet, mint korábban” – mondta az Aston Martin versenyzője.
„Hoztunk néhány továbbfejlesztett alkatrészt, de a tesztelés és az eddig megtett körök alapján nem vettem észre nagy különbséget. Tehát teljesítmény tekintetében még mindig kicsit lemaradunk, és ma este dolgoznunk kell a javuláson.”
„Ez a Honda hazai versenye is, és egy ilyen nehéz időszakban, mint amilyet most átélünk, itt kell lennünk, támogatnunk kell őket, és remélhetőleg idén először befejezzük a versenyt – a cél az, hogy teljesítsük az összes kört.”








