Feszültté válhatott a viszony a Mercedes két versenyzője között?!

Hegedűs Dávid2025. 11. 13.
Kimi Antonelli, George Russell
Fotó: Sebastian Kawka / Mercedes-Benz AG

Jó hétvégét zárt Brazíliában a Mercedes. Mind a sprintversenyen, mind pedig a rendes futamon is dobogóra tudtak állni, de most Kimi Antonelli szállította a jobb helyezéseket.

Karrierje eddigi legjobb eredményét érte el a hétvégén a dél-amerikai országban a Mercedes olasz újonca. Kimi Antonelli mindkét időmérőn és futamon is remekelt, két második hellyel mehetett haza.

Idén eddig az volt a jellemző, hogy a rutinosabb George Russell volt a húzóember házon belül, nyert is két futamot, de talán most először volt folyamatosan gyorsabb nála az újonc.

A sprinten még mindketten dobogóra álltak, vasárnap azonban a brit leszorult a pódiumról, csak a negyedik lett.

A futam után Antonelli elmondta, hogy ez a verseny fordulópont lehetett kettejük viszonyában és úgy érzi, hogy a házon belüli viszály fokozódott.

„A kapcsolatom George-dzsal egyértelműen megváltozott. Az természetes, hogy nem boldog amiatt, hogy mögöttem végzett, ahogy én sem szoktam az lenni. A kapcsolatunk megváltozott és még tovább is fog változni. Természetesen megvan köztünk a kölcsönös tisztelet, ahogy a jó dinamika is, húzzuk egymást felfelé.” – mondta a 19 éves versenyző.