Furcsa szóváltás alakult ki Norris és Hamilton között a leintés után

Hegedűs Dávid2024. 07. 23.
Lando Norris
Fotó: McLaren

Izgalmas McLaren házon belül feszültséggel ért véget a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj. Oscar Piastri megszerezte élete első futamgyőzelmét, Lando Norrist és Lewis Hamiltont megelőzve.

A verseny, ha nem is a pályán történt izgalmak miatt, hanem a McLaren által generált feszültségről marad emlékezetes. A versenyt végig vezető ausztrált hátrányosan érintette egy csapat döntés a bokszkiállásnál, ami miatt Norris elé került.

A britnek végig könyörgött a csapat, hogy adja vissza a pozíciót, aki ellenkezett ám két körrel a leintés előtt engedett. Így a Hungaroring egy újabb első futamgyőztest ünnepelhetett.

Az eset azonban mindkét versenyzőt felpaprikázta, a leintés után érezhető volt feszültség, elsősorban Lando Norris irányából.

A dobogós ceremónia előtt lihegőben, az ún. „coolroom”-ban pedig érdekes, és kissé meglepő beszélgetés zajlott le a dobogóra álló két brit között.

Minden onnan indult ki, hogy a karrierje kétszázadik dobogóját szerző Hamilton megdicsérte a McLarenek tempóját.

„Óóó srácok, ti nagyon gyorsak vagytok.” – mondta a még frusztrált Norrisnak, aki azonban a jelek szerint félreértette a hétszeres bajnok dicséretét és a következő módon reflektált:

„Igen, nos, hét évvel ezelőtt meg neked volt a leggyorsabb autód.

„Hét éve? Az rengeteg idő. Egyáltalán te itt voltál hét évvel ezelőtt?” – felelte Hamilton kicsit meglepetten.

„Hát nálad volt akkor, gyors autód volt. Te akkor kihoztad belőle a legtöbbet, most rajtunk a sor.” – felelte vissza a 24 éves pilóta, majd Hamilton azzal zárta a beszélgetést, hogy ő nem panaszkodni akart, hanem megdicsérte az autójukat.