Verstappen értékelte a Red Bull új fejlesztéseit: Jó az irány, de megmaradt a hátrány

Max Verstappen „kicsit jobbnak” minősítette a Red Bull új fejlesztéseit, melyket az Osztrák Nagydíjra szállítottak.
A holland versenyző harcban volt szombaton a pole pozícióért a Red Bull hazai pályáján, és a kvalifikáció utolsó szakaszának nyitó köreit követően a harmadik helyen állt.
Második gyorskörén úgy tűnt, hogy a négyszeres világbajnok javítani tud az idején, de hirtelen az utolsó előtti kanyarban balesetet szenvedett.
Verstappen elvesztette az uralmaz az RB22-es felett és a gumifalban végezte. Csapattársa, Isack Hadjar szerint ez a „straight-line mode” (egyenes szakaszra optimalizált üzemmód) hibájára utalhat.
Végül Verstappen az ötödik rajthelyet szerezte meg a kvalifikáción, de úgy véli, hogy a fejlesztések összességében jó irányba tett lépésnek bizonyultak.
„A fejlesztések nagy része jól működött. Néhány dolgot még meg kell vizsgálni, hogy lássuk, lehet-e javítani rajtuk ” – idézte Verstappent a RacingNews365.
„Összességében úgy gondolom, hogy kicsit jobb volt. De természetesen ez egy nagyon rövid kör, így a köridők tekintetében a különbségek mindig kicsit szorosabbak. Meg kell várnunk, hogy alakulnak a dolgok a következő versenyeken.”
A Red Bull Ringen a fejlesztések teljesítményének megítélését nehezíti, hogy a pálya rendkívül rövid: egy kör alig több, mint egy perc alatt teljesíthető.
„Nem volt rossz érzés” – tette hozzá Verstappen. „De a tény az, hogy természetesen még mindig kicsit lemaradunk. Ebből a szempontból még nem sikerült annyira csökkenteni a különbséget.”
„Ha Barcelonához hasonlítjuk – itt rövid a kör. Úgy gondolom, a Mercedes nagyon erős volt a gyors kanyarokban. Ott még mindig kicsit elmaradunk tőlük.”








