Verstappen értékelte a Red Bull új fejlesztéseit: Jó az irány, de megmaradt a hátrány

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 06. 28.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen „kicsit jobbnak” minősítette a Red Bull új fejlesztéseit, melyket az Osztrák Nagydíjra szállítottak.

A holland versenyző harcban volt szombaton a pole pozícióért a Red Bull hazai pályáján, és a kvalifikáció utolsó szakaszának nyitó köreit követően a harmadik helyen állt.

Második gyorskörén úgy tűnt, hogy a négyszeres világbajnok javítani tud az idején, de hirtelen az utolsó előtti kanyarban balesetet szenvedett.

Verstappen elvesztette az uralmaz az RB22-es felett és a gumifalban végezte. Csapattársa, Isack Hadjar szerint ez a „straight-line mode” (egyenes szakaszra optimalizált üzemmód) hibájára utalhat.

Végül Verstappen az ötödik rajthelyet szerezte meg a kvalifikáción, de úgy véli, hogy a fejlesztések összességében jó irányba tett lépésnek bizonyultak.

„A fejlesztések nagy része jól működött. Néhány dolgot még meg kell vizsgálni, hogy lássuk, lehet-e javítani rajtuk ” – idézte Verstappent a RacingNews365.

„Összességében úgy gondolom, hogy kicsit jobb volt. De természetesen ez egy nagyon rövid kör, így a köridők tekintetében a különbségek mindig kicsit szorosabbak. Meg kell várnunk, hogy alakulnak a dolgok a következő versenyeken.”

A Red Bull Ringen a fejlesztések teljesítményének megítélését nehezíti, hogy a pálya rendkívül rövid: egy kör alig több, mint egy perc alatt teljesíthető.

„Nem volt rossz érzés” – tette hozzá Verstappen. „De a tény az, hogy természetesen még mindig kicsit lemaradunk. Ebből a szempontból még nem sikerült annyira csökkenteni a különbséget.”

„Ha Barcelonához hasonlítjuk – itt rövid a kör. Úgy gondolom, a Mercedes nagyon erős volt a gyors kanyarokban. Ott még mindig kicsit elmaradunk tőlük.”