Gasly kemény munkát követel az Alpinetól

Pierre Gasly, az Alpine francia versenyzője egyértelművé tette, hogy csapatának keményen kell dolgoznia az A526-os modell fejlesztésén a 2026-os Forma-1-es szezon rajtja előtt. Bár a 30 éves pilóta összességében pozitívan tekint az évad elé, hangsúlyozta, számos területen előrelépésre van szükségük.
Az Alpine számára átalakuló időszakot jelent a 2026-os szezon: az enstone-i istálló először használ majd Mercedes-motorokat, miután feladta gyári csapat státuszát. Az előszezon szokatlanul hosszúra nyúlt az új szabályrendszer bevezetése miatt, ami lehetőséget adott a csapatoknak az alapos felkészülésre.
Az új motorra váltás teljesen logikus döntés volt. A 2022-es negyedik hely óta lejtmenetben van a csapat. Mindazon ellenére, hogy 2023-ban két dobogót is elértek. Két 6. hely után a 10. helyen végeztek a tavalyi szezonban. Messze ez volt a legrosszabb szezonjuk, de még így is sikerült rekordot dönteniük: ők szerezték a legtöbb pontot utolsó helyezettként. Szám szerint 22-t.
Muszáj volt idén nekifeküdni a munkának, az új erőforrás nagy segítség, de ha nem ismerik ki, akkor idén is a mezőny végén kullognak. Ezen felbuzdulva Gasly aktívan kivette a részét a tesztekből: a barcelonai bemutatkozó teszt és a bahreini hivatalos tesztek során a mezőny hatodik legtöbb körét teljesítette. A szahíri háromnapos gyakorláson pedig a nyolcadik leggyorsabb időt autózta. Az Alpine összesen több mint 1000 kört tett meg az új autóval, ami komoly adatmennyiséget és tapasztalatot jelent.
Gasly értékeli a tesztet
„Nagyon mozgalmas hónapon vagyunk túl, ami februárban elég szokatlan egy Forma-1-es szezonban” – nyilatkozta a tesztek lezárulta után az egyszeres futamgyőztes francia. „Már tíz napot töltöttünk pályán az A526-tal Silverstone-ban, Barcelonában és Bahrainben. Határozottan úgy érzem, készen állok és izgatottan várom, hogy újra versenyezhessünk.”
Gasly kiemelte a hosszabb felkészülési időszak előnyeit is: „Normál esetben ilyenkor másfél napnyi vezetés áll mögöttünk felkészülésként, aztán jöhet a versenyzés. Most négy és fél napunk volt, ami egy új autó esetében rendkívül fontos, hiszen rengeteg a tanulnivaló és a megértenivaló.”
Van honnan építkezniük. A tavalyi szezon után rengeteg munkát kell beleölni abba, hogy akár a középmezőny tagjai legyenek.
„Elégedett vagyok az elmúlt hónap munkájával, a csapat minden tagja hihetetlen erőfeszítést tett. Sok mindent kell elemeznünk, és biztosan van számos terület, ahol keményen kell dolgoznunk a javulásért” – fogalmazott Gasly. „Pozitív vagyok, örülök az eddigi kemény munkánknak. A jövő héten két napot Enstone-ban töltök szimulátorozással és a csapattal, hogy felkészüljünk a versenyzéshez való visszatérésre. Izgalmas időszak ez, és alig várom, hogy sokat gyakoroljak az ausztráliai rajt előtt.”









