Gasly nagymamája semmit sem értett

Pierre Gasly egyike volt annak a tíz versenyzőnek, akiket az Osztrák Nagydíj befejezése után, utólag időbüntetéssel sújtottak, pályaelhagyás miatt.
A Forma-1 mindent megtesz annak érdekében, hogy a sport minél világosabb, érthetőbb legyen minden generáció számára. Az Osztrák Nagydíj mégis összezavarta még a rutinos rajongókat is.
Többen még a verseny közben büntetést kaptak, majd a verseny leintése után még további 12 büntetést szórtak ki, így a végeredmény is módosult utólag, az csak a leintés után 4 órával vált véglegessé.
Gasly volt az egyik, akit utólag büntettek, így a kilencedik helyett csak a tizedik helyen értékelték végül.
Sokan fejezték ki nemtetszésüket a büntetések miatt, mondván azok „hülyének” tüntették fel a versenyzőket. Gasly is úgy véli, hogy a szabályok józanabb alkalmazása jobb lenne.
„A választ megfelelően át kell gondolni” – idézi Gasly-t a RacingNews365.
„Mi, versenyzők mindig következetességet kérünk, de máskor a józan ész csak arra késztet, hogy inkább eseti és pályaspecifikusabb [megközelítést] alkalmazzunk, mint ezen a hétvégén.”
„A kvalifikáción 43 köridő törlése, egyszerűen nem tűnik helyesnek. A nagymamám a TV előtt ült, nem értett semmit, hogy mi a fene folyik itt tulajdonképpen?”
„Lewis [Hamilton] egyszer első volt, aztán két másodperccel később már 18. Ez egyszerűen nem tűnik helyesnek.”
„Szerintem Silverstone jobb lesz, de mindenképpen át kell nézni, hogyan tudjuk ezt jobbá tenni.”









