George Russell brutális összeget kaszál – már csak ketten előzik meg a fizetéslistán!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 10. 17.
George Russell, 2025 Kanadai Nagydíj
Fotó: LAT Images/Mercedes-Benz AG

George Russell 40 millió dolláros (kb 13,5 milliárd forint) szerződéshosszabbítása a Mercedesnél állítólag az F1-es mezőny harmadik legjobban fizetett versenyzőjévé tette. Csak Max Verstappen és Lewis Hamilton előzi őt meg.

A szerződés aláírását a hosszú huzavona után a héten hozták nyilvánosságra.

A Forma-1-es versenyzők a világ legjobban fizetett sportolói közé tartoznak. A csapatok általában több milliót (dollár) költenek versenyzőikre egy szezon alatt. A pilótapiacot azonban egyfajta hierarchia jellemzi, amelynek jelenleg Max Verstappen áll az élén.

A Red Bull állítólag évente 64 millió dollárt fizet a hollandnak, őt Lewis Hamilton követi, aki a Ferrarival kötött évi 60 millió dolláros szerződést.

A Mercedes új szerződésével George Russellt a legjobban fizetett három közé került. A jelentések szerint a brackley-i csapat mostantól évente 40 millió dollárt fog fizetni neki, ami a harmadik legjobban fizetett versenyzővé teszi a mezőnyben.