George Russell szerint Oscar Piastri ezt nem érdemelte meg

Galambos Bence2025. 12. 14.
George Russell, Oscar Piastri
Fotó: Zak Mauger/LAT Images/McLaren

Oscar Piastri visszatekinthet a 2025-ös Formula 1-es szezon több pillanatára, amelyek a bajnoki címért folytatott küzdelemben veszteségeket okoztak neki. Végül a harmadik helyen végzett, 13 ponttal lemaradva csapattársától, Lando Norristól.

Sokan azt állítják, hogy Piastrinak nincs sok haszna a most véget ért szezon aprólékos elemzéséből, és arra buzdítják, hogy inkább a 2026-os szezonra koncentráljon, mivel a szezon előtti tesztelés már csak pár hétre van.

De egy évvel ezelőtt a McLaren a kvalifikációt azonosította Piastri fő gyengeségeként, és a télen végzett munkával ezt sikerült kiküszöbölniük. A csapaton belüli egymás elleni versenyben 12-12-es döntetlent ért el Lando Norris-szal szemben.

Az F1 Oversteer számításai szerint Piastri hibái miatt 47 pontot veszített. Ez könnyedén elég lett volna a bajnoki cím megszerzéséhez.
George Russell szerint Oscar Piastri brit nagydíjon kapott büntetése téves volt.

Piastrit nyugodt pilótának tartják, de 2025-ben volt egy pillanat, amikor láthatóan elragadták indulatai.

Az ausztrál versenyző a brit nagydíjon a győzelem felé tartott, amikor 10 másodperces büntetést kapott a biztonsági autó újraindulása előtti szabálytalan vezetésért. A kiállásnál letöltött időbüntetés miatt a győzelmet Lando Norris szerezte meg.

Piastri, aki úgy érezte, hogy a büntetés igazságtalan volt, optimistán megkérdezte a McLarent, hogy fontolóra vennék-e az autók sorrendjének visszacserélését. Ez a taktika kudarcot vallott, és a 14 pontos különbség a végső állás fényében még fájdalmasabb.

A Sky Sports szakértője, Karun Chandhok az F1 Show-ban elárulta, hogy a GPDA vezetője és a Mercedes sztárja, George Russell Piastri oldalára állt az incidenssel kapcsolatban.

„Úgy számolom, hogy 31 pontot vesztett, beleértve a Las Vegas-i kizárást is, míg Lando 36 pontot vesztett a nem befejezett futamok és a kizárások miatt” – mondta Chandhok.

„Silverstone-ban nagyon szigorúnak éreztem a döntést. A biztonsági autó nagyon későn kapcsolta ki a lámpákat.”

„Megnéztem a fedélzeti felvételeket, és beszéltem néhány másik pilótával, köztük George Russell-lel, aki ott volt a sorban, és aki szerint nem érdemelte meg ezt.”

A lényeg az, hogy szerintem több alkalommal is igazságtalanul büntették.”

Oscar Piastri 2025-ben kapott összes büntetése:

Piastri 2025-ben három büntetést kapott vezetési szabálysértésekért. A silverstone-i szabálysértésen kívül a brazil nagydíjon Kimi Antonellivel történt ütközésért is felelőssé tették.

Max Verstappen megkérdőjelezte, hogy a McLaren miért nem fellebbezett a Sao Paulo-i Nagydíjon kapott büntetés ellen. Amely talán még nagyobb megosztottságot okozott, mint a brit nagydíjon történt incidens.

Ezen kívül Piastri öt másodperces büntetést kapott, mert kiugrott az Azeri Nagydíj rajtjánál. Noha ezt soha nem kellett letöltenie, mert az első körben kiesett.

A 81-es rajtszámú pilóta két figyelmeztetést és két megrovást is kapott, főként a sárga és piros zászlóval kapcsolatos szabályok megsértése miatt.