Hadjar: Nem lesz tempónk a győzelemhez

Remek időmérős eredménnyel mutatkozott be a Red Bullban Isack Hadjar, aki aztán el is mondta, hogy ennél előrébb nem igen lesz esélye kerülni a futamon.
Komoly Mercedes fölényt hozott az ausztrál kvalifikáció, ahol George Russell szerezte meg a polet, csapattársa Kimi Antonelli előtt. Mögöttük Isack Hadjar zárt.
Verstappen korai Q1-es búcsúja után a francia megmentette csapata napját, ám – a többiekkel egyetértve – legyőzhetetlennek ítéli meg vasárnapra a Mercedeseket.
„Őszintén megvallva ez egy nyugodt időmérő volt számomra. Talán most először fordult elő rövidke F1-es karrierem során, hogy tudtam még egy kis időt találni használt gumikon. Jó munkát végeztünk egy körön belül az energiafelhasználás terén, sokkal konzisztensebb volt ez, mint tegnap.” – kezdte Hadjar.
„Az egésznek a megközelítése más volt részemről. Karrierem során most először volt könnyű dolgom a top10-be kerüléshez, ami megkönnyítette a dolgomat. Itt még néhány kisebb hiba is belefér, nem volt rajtam nyomás ebből fakadóan. Előzetesen nem számítottam erre a harmadik helyre, nem tudom, hogy itt lennék-e, ha Max teljesíteni tudta volna a teljes edzést. Kár azért, mert én mindig meg akarom mérettetni magamat a legjobbakkal, de ma ez nem adatott meg. Talán majd Kínában.”
„Nem hiszem, hogy meccsben lehetünk a Mercedesekkel. Szerintem, ha megtartjuk ezt a pozíciót, már akkor is jó versenyünk lesz, egyszerűen nincs meg a tempónk a győzelemhez.” – zárta.








