Hamarosan kiderülhet, hogyan pótolják az idei kimaradt versenyeket

A Forma-1 vezetése kényszerű „tavaszi szünetet” tartott, miután a közel-keleti konfliktus miatt törölni kellett az áprilisra tervezett Bahreini és Szaúd-arábiai Nagydíjakat. Bár a sportág gyorsan reagált a helyzetre, a háttérben folyamatosak az egyeztetések a versenyek pótlásáról a szezon végén.
A sportág kereskedelmi jogait birtokló Liberty Media jelenleg óvatosan tervezi a jövőt. Brian Wendling, a vállalat számviteli igazgatója a befektetőknek tartott tájékoztatóján egyértelművé tette, hogy egyelőre a biztosra építenek.
„Egy 22 futamos naptárra összpontosítunk. Továbbra is reménykedünk abban, hogy az egyik elmaradt versenyt át tudjuk ütemezni az év végére. Jelenleg a prognózisunkban 22 verseny szerepel.”
Derek Chang, a Liberty Media vezérigazgatója hozzátette, hogy minden alternatívát kiértékelnek, és igyekeznek időben meghozni a döntéseket, hogy elegendő felkészülési időt biztosítsanak az esetleges módosításokhoz.
Stefano Domenicali is megszólalt az ügyben
„Csak annyit mondhatok, hogy vannak terveink – amelyeket remélhetőleg nem kell majd alkalmaznunk, mert őszintén bízunk abban, hogy a világ helyzete, és nem csak a versenyzésé, visszatér a normális kerékvágásba. Természetesen a felkészülési idő, vagyis a végső határidő eltérő attól függően, hogy mit tudunk esetlegesen pótolni az áprilisban elmaradt futamokból, szemben azzal, ami november végén vagy december elején történhet vagy nem történhet meg. Természetesen egyeztetünk a csapatokkal és a promóterekkel is, hiszen ez egy komoly láncreakciót indít el. A kellő időben mindenkit tájékoztatni fogunk.”
Bár sem az FIA, sem a Liberty Media nem adott ki hivatalos közleményt a konkrét menetrendről, több opció is kering a paddockban.
Ilyen például Bahrein betoldása. A bahreini futamot esetleg Baku és Szingapúr közé ékelhetnék be.
Másik opció a kései szezonzáró: Az Abu-Dzabi Nagydíj eltolásával december 6-án rendezhetnék meg a szaúdi vagy a bahreini versenyt.
Végül felmerült annak a lehetősége is, hogy a Las Vegas-i utcai pályán – amelynek promótere maga az F1 – egymást követő két hétvégén is rendezzenek nagydíjat.
Bármelyik mellett is döntenek végül, a Forma-1 rajongók egyre jobb híreket kapnak a menetrenddel kapcsolatban. Úgy néz ki, hogy a jelenlegi helyzetben is megkapjuk az ígért futammennyiséget.









