Hamilton Bearman kapcsán: Hol voltam én 18 évesen?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 03. 11.
Lewis Hamilton
Fotó: Sam Bloxham/Mercedes-Benz AG

Oliver „Ollie” Bearman az egész F1-es paddockot lenyűgözte hétvégi szereplésével, mikor Jeddah-ban Carlos Sainzot helyettesítette, és debütált a Forma-1-ben a Ferrarival, 18 évesen.

A brit versenyző a harmadik szabadedzésen vezette először a Ferrarit, majd a 11. helyre kvalifikált, a versenyen pedig hetedik lett. Ezen kívül egyébként jelenleg a Formula 2-ben versenyez.

Honfitársa, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton 18 évesen nyerte meg a 2003-as Formula Renault UK bajnoki címet, majd két évet töltött Formula 3 Euro Seriesben, majd egyet a GP2-ben, mielőtt a McLarennel debütált a Forma-1-ben.

Az Autosport arról kérdezte Hamilton Bearman kapcsán, hogy szerinte mi lett volna, ha ő is 18 évesen érkezett volna a Forma-1-be.

„22 éves voltam” – mondta debütáló szezonjáról. „Tizennyolc évesen hol voltam, az F3-ban? Közel sem álltam készen az F1-re 18 évesen. De az idők megváltoztak. Az F2-es autók gyorsabbak.”

„Egyértelműen nem álltam készen. Azt hiszem, ha 18 évesen jöttem volna, csak magam miatt, mert nem álltam volna készen, a karrierem talán nem úgy nézne ki, ahogyan most. Szóval örülök, hogy vártam.”

„De Max [Verstappen] korán jött, Kimi [Raikkönen] korán jött, és mások is megtették. Úgy gondolom, hogy nekem, azért volt 12 egymást követő dobogós helyezésem a pályafutásom első 12 futamán, mert kivártam [a debütálással]. Szóval örülök, hogy megvolt ez az alap.”

Hamilton mindemellett elismerte Bearman kiváló teljesítményét.

„Nagyszerű srác” – mondta. „Majdnem kiütött a Q3-ból! Nagyszerű munkát végzett.”

„De igen, az FP3-ban minden edzés nélkül beugrani, és úgy teljesíteni, ahogy ő tette, az nagyon, nagyon szép munka.”

„Nagyon, nagyon le vagyok nyűgözve, és ez csak azt mutatja, hogy milyen tehetséges. Az autó is nagyon jónak tűnik! Szóval nyilvánvalóan rögtön önbizalmat kapott odakint.”