Hamilton elárulta, miért volt különösen lassú a Ferrarija Miamiban

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 05. 05.
Lewis Hamilton
Fotó: Alberto Vimercati/DPPI/Scuderia Ferrari HP

Lewis Hamilton közölte, hogy a Miami Nagydíj során a kocsiján keletkezett súlyos sérülések miatt körönként fél másodpercet veszített.

A brit az első körben kerék-kerék elleni csatába keveredett, miközben a hatodik helyről próbált előrébb kerülni. Ekkor ütközött össze Franco Colapinto Alpine-jával, ami következtében autója fontos szénszálas alkatrészeit elvesztette. Bár a kockás zászlóig meg tudta tartani a hetedik helyét, Hamilton kijelentette a RacingNews365-nek és más médiumoknak, hogy az autója jelentős károkat szenvedett:

„Igazán peches voltam, hogy belekeveredtem Max megpördülésébe, és nyilvánvalóan akkor vesztettem pozíciókat. Aztán Francoval koccantunk, és így rengeteg leszorítóerőt vesztettem. Végül már csak a senki földjén voltam. Fél másodpercnyi leszorítóerőt vesztettem az autón, csak köröztem, és próbáltam a sérülések ellenére is minél több pontot szerezni.”

Hamilton magabiztosan állította, hogy a sérülések nélkül ott lett volna a dobogón:

„Javult a teljesítményünk az időmérőkön, és a rajtrácsra vezető körön nagyon erősnek tűnt az autó. Úgy éreztem, hogy „erősek leszünk ezen a futamon” – aztán nyilvánvalóan, a sérülések miatt a legrosszabb, ha ilyesmi az első körben történik. Egyszerűen semmit se tehetsz ellene.”