Lewis Hamilton jelezte, hogy akár vissza is vesz a ferraris szimulátoros munkájából, miután úgy érezte, az a Miami Nagydíj időmérője előtt rossz irányba vitte el a beállításokat. A hétszeres világbajnok végül a hatodik helyre kvalifikált Miamiban, és úgy látta, hogy az SF-26 jelentősen javult a sprinthez és a pénteki sprintidőmérőhöz képest.
Hamilton az áprilisi szünetben sok időt töltött a maranellói szimulátorban, de a miami hétvége alapján arra jutott, hogy ezúttal inkább hátráltatta, mint segítette a munkát. Az időmérő előtt végrehajtott változtatások után viszont már egyértelmű előrelépést érzett az autón.
„Előrelépés volt, és rengeteg változtatást hajtottunk végre az autón; nem voltak szoftveres problémáink, szóval szerintem fejlődtünk. A Q2 igazán erős volt, aztán amikor eljutottam a Q3-ba, már nem tudtam kihozni belőle a maximumot.
„Nem érzem jól magam a top 6-ban, ez nem az a pozíció, ahol lenni akarok, szóval természetesen nem vagyok elégedett. De örülök, hogy az időmérőre változtattunk, fejlődtünk, és szerintem az első három valószínűleg amúgy is elérhetetlen volt.”
„Ha tehetném, akkor pénteken is azzal a beállítással kezdtem volna, amim az időmérőn volt. Ebbe nagyon mélyen bele kell ásnom magam. Ha őszinte akarok lenni, szerintem a szimulátor tényleg rossz irányba vitt, úgyhogy lehet, hogy ebből visszaveszek.”
„Arra számítok, hogy holnap az autó sokkal jobbnak érződik majd, de esős lesz, szóval bízom benne, hogy azzal az egyensúllyal, amim volt, nedves körülmények között jó helyzetben lehetünk.”
A futam rajtját 3 órával előrébb hozták, tehát 19:00-kor kezdődik a Miami Nagydíj, ami akár változó időjárásban is lezajlhat. A Hamilton szurkolók valószínűleg imádkoznak egy kis esőért, a kedvencük elég jól megy a vizes pályán.
Antonelli megint varázsolt, övé a főfutam első rajthelye Miamiban






