Hamilton és Russell is a hőguta határán volt!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 09. 23.
Lewis Hamilton
Fotó: LAT Images/Mercedes-Benz AG

A Mercedes felmentette Lewis Hamiltont és George Russellt a médiakötelezettségektől a Szingapúri Nagydíj után, mert a két versenyző a „hőguta határán” volt.

A Szingapúri Nagydíj a Forma-1-es versenynaptár egyik legbrutálisabb versenye a időjárás tekintetében, hiszen a magas hőmérséklet rendszerint nagyon magas páratartalommal is párosul, ami nagyon megviseli még az egészséges, sportos szervezetet is.

Russell és Hamilton a negyedik, illetve hatodik helyen végeztek. Ezt követően egyikük sem vett részt a verseny utáni kötelező médiamegjelenéseken, mivel a Mercedes egészségügyi mentességet kért.

„Sajnos sem George, sem Lewis nem fog részt venni a ma esti médiabeszélgetésen, mivel pihennek a ma esti verseny fáradalmai után” – közölte vasárnap a csapat szóvivője.

Toto Wolff csapatfőnök hozzátette: „Nem érezték jól magukat, a hőguta határán vannak, vagy valami ilyesmi, de kaptak vizet. Nem tudtak volna bemenni a (média)karámba [ahol a tévések szokták interjúvolni őket].”

„Nem volt rossz érzés vagy bosszúság.”

„Egyszerűen csak ott voltak velük az orvosok. De mindenki jól van.”