Hamilton kijelentette a legújabb kudarca ellenére is, hogy még mindig érdemes számolni vele

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 12. 01.
Lewis Hamilton
Fotó: Sebastian Kawka/Mercedes-Benz AG

Lewis Hamilton kijelentette, hogy „még mindig ott van”, annak ellenére, hogy folyamatosan küszködik a Mercedes F1-es autójával.

A hétszeres világbajnok a Mercedes betontorpedójának a volánja mögött azóta nincs formában, hogy 2022-ben új technikai szabályok léptek életbe. Frusztráltsága új mélypontra jutott, amikor pénteken Katarban saját formáját elemezve arra jutott, hogy „már nem gyors”. A brit szombaton a hatodik helyre kvalifikálta magát a Katari Nagydíjra, míg csapattársa, George Russell a második lett, ami később Max Verstappen rajtbüntetése után az első lett. Hamiltonnak már csak két futama van hátra a Mercedes színeiben a Ferrarihoz való igazolása előtt, és utalt rá, hogy már nagyon várja az idény végét. A médiának, többek között a RacingNews365-nek ennyit mondott erről:

„Igen, tudom, hogy még mindig megvan bennem a kraft. Csak az autó nem megy gyorsabban, mégis határozottan tudom, hogy mindig megvan bennem az akarat. Ez nem is lehet kérdés, de már nagyon várom az idei szezon végét.”

A katari eredmény a 18. alkalom volt az idei szezonban, hogy Russell egy körön gyorsabb volt Hamiltonnál az időmérőn, amit így nyugtázott Hamilton:

„Lassú vagyok, fél másodperccel vagyok lemaradva a csapattársamtól ugyanolyan autóban.”

Arra a kérdésre, hogy aggodalmai csak a katari hétvégével kapcsolatosak-e, Hamilton így felelt:

„Nem, ez egész évben így volt.”