Hamilton reméli, Antonellivel megkapja a Mercedes azt, amit érdemel

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 09. 01.
Lewis Hamilton, Mercedes
Fotó: LAT Images/Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton elmondta, nagyon dühös amiatt, hogy nem sikerült az első sorba kerülnie az Olasz Nagydíj időmérőjén.

A kvalifikáció első két szakaszában még jól mozgott a Mercedes, és ez a Q3-ban sem változott. George Russell a két McLaren mögött indulhat majd a harmadik rajtkockából vasárnap, míg a hétszere világbajnoknak be kellett érnie a hatodik pozícióval.

Ugyan a két Red Bullt sikerült megvernie a 39 éve pilótának, ám az időmérő után csalódottan nyilatkozott. Hamilton úgy érezte, az első sorba is kvalifikálhatta volna magát, ám állítása szerint cserben hagyta a csapatot.

,,Dühös vagyok, rettenetesen dühös. Úgy vélem, ott lehettem volna az első sorban, de nem csináltam jól dolgom. Az első és második kanyarban, valamint az utolsóban elveszítettem 1-2 tizedet. Az időmérő a gyenge ponton és nem tudok rájönni miért” – nyilatkozta a hétszeres világbajnok.

A brit versenyen csalódottan a következő mondatot még elejtette:

,,A csapat jobbat érdemel, talán majd Antonellivel ezt is megkapják.”