A verseny előtt pedig ez nem tűnt túlságosan reálisnak. Talán a Hamilton rajongói is csak titkon reménykedtek benne. A szerencsét talán épp egy rajongója, egy kisfiú hozta meg számára.
A Mercedes csapata tett közzé egy videót, ami még a Brit Nagydíj csütörtökén készült. A Sky Sports készített akkor egy szurkolói interjús eseményt a hétszeres világbajnokkal. Egy Teddy nevű kisfiú pedig azt kérdezte Hamiltontól, hogy megnyeri-e a versenyt Silverstone-ban. A kérdés hallatán a közönség üdvrivalgásban tört ki.
A versenyző szeretetteljesen a gyerek fejére tette a kezét, és azt mondta: „Mivel te szurkolsz nekem, szerintem lehetséges, igaz?
Végül pedig Lewis Hamitlon megnyerte a Brit Nagydíjat.