Hannah Schmitz lehet a következő távozó a Red Bulltól, Gianpiero Lambiase után

Kenny Handkammer, a Red Bull korábbi szerelője azt állította, hogy Hannah Schmitz lehet a következő vezető beosztású személy, aki elhagyja a csapatot.
Az utóbbi időben a Red Bullt több komoly horderejű távozás is sújtotta, többek között Christian Horner, Adrian Newey, Jonathan Wheatley, Rob Marshall és Will Courtenay távozása. A múlt héten újabb vezető távozását erősítették meg, miután kiderült, hogy Gianpiero Lambiase 2028-ban elhagyja a Red Bullt és a McLarenhez távozik. Lambiase a McLaren versenyigazgatója lesz, és Andrea Stella csapatfőnök alá tartozik majd. Kevesebb mint egy héttel Lambiase távozásának megerősítése után felmerült, hogy egy újabb vezető is távozhat. A The Two Mechanics podcastban Handkammer azt állította, hogy a jelenlegi stratégiai vezető, Schmitz lehet a következő, aki otthagyja a milton keynes-i istállót:
„A Red Bull hanyatlása igen szomorú. Ha én lennék a Red Bull globális vezérigazgatója, elgondolkodnék ezen. Nézzék végig, kiket veszítettek el: Christian Horner, Adrian Newey, Jonathan Wheatley, Gianpiero Lambiase és Will Courtenay. Úgy tűnik, Hannah Schmitz, a stratégiai vezető is távozik, és a pletykák szerint még több további kulcsfontosságú személy távozik majd. Ez komoly fejtörést okoz. Hogyan lehet átalakítani az istállót?”
A 40 éves Schmitz a Forma-1-es paddock egyik legtehetségesebb szakemberének számít, 2009-ben csatlakozott a Red Bullhoz modellező és stratégiai mérnökként. 2011-ben Schmitz senior stratégiai mérnök lett, majd 2021-ben fő stratégiai mérnökké vált. 2026-ban, miután Courtenay a McLarenhez igazolt, a Red Bull versenystratégiai irányítója lett. Schmitzet korábban is dicsérték azért, mert számos Red Bull-győzelemben fontos szerepet játszott. A 2022-es Magyar Nagydíj után Max Verstappen „elképesztően nyugodtnak” nevezte Schmitzt, miután a holland a 10. helyről nyerte meg a versenyt:
„Nem engedheted meg magadnak, hogy sokat hibázz. Természetesen nagyon nehéz mindig a jó oldalon állni, mondjuk azt. De szerintem sok jó srác és lány van nálunk. Ma szerintem Hannah, a stratégánk, hihetetlenül nyugodt volt. Igen, ez nagyon jó.”
Mivel több húzónév már távozott, a Red Bullnak meg kell tartania a csapatban a Schmitz-hez hasonlókat, ha meg akarják akadályozni, hogy Verstappen saját távozását szervezze meg.









