Herta jobb volt Räikkönennél is, mégsem kapott F1 versenyülést

Colton Herta elárulta, hogy egy korai szimulátoros edzésen gyorsabb volt a Forma-1-es legenda, Kimi Räikkönennél is, még mielőtt a Sauberhez tervezett igazolása végül meghiúsult.
Az amerikai pilótát évekig szorosan összekapcsolták a királykategóriába való átigazolással, mielőtt úgy döntött, hogy 2025 végéig az IndyCarban marad. Herta ezt követően tesztpilótaként csatlakozott a Cadillachoz, amit a Formula 2-be való átlépéssel ötvözött, amiből reméli, hogy elegendő FIA szuperlicenc-pontot szerezhet ahhoz, hogy F1-es ülésre jogosult legyen.
2022-ben egy lehetséges bejutási út az Alfa Romeo által támogatott Sauber csapat volt, mivel Michael Andretti a svájci csapat megvásárlásán gondolkodott. Az üzlet végül nem jött létre, végül Andretti úgy döntött, hogy megpróbálja az F1-be lépni a saját nevét viselő csapatával, ami szintén kudarcba fulladt. A TWG Motorsports támogatói a sikertelen belépési kísérletet végül a sikeres Cadillac-csapatra váltották.
Amikor a tárgyalások folytak, Herta esélyt kapott egy hely megszerzésére, és eljutott egészen egy szimulátoros edzésig Hinwilben. Akkoriban a csapat pilótái a vén róka Räikkonen és Antonio Giovinazzi voltak, és pletykák keringtek arról, hogy Herta mindkettőjüknél jobb köridőt futott. A Beyond the Grid podcastban árulta el ezt, ahol kiderült, hogy a trió aznap a Hungaroring pályáján vezetett:
„Igen, így volt. Szerintem jó érzés azt mondani, hogy gyorsabb vagy náluk a szimulátorban, de ez nem igazán jelent semmit, ha nem tudod megcsinálni a valóságban is. Jó, ha a csapatok látják ezt, és akkor azt mondják: „Oké, talán megéri befektetni egy éles tesztbe.” Mindenképpen remek érzés, amikor kiszállsz a szimulátorból. De vajon ez egyenlő-e a valódi sikerrel? Talán igen, esetleg nem. Mindenesetre jó dolog ezt mondani!”
Hertának a legjobb formáját kell hoznia, amikor az F2 a hétvégén nem tervezett látogatást tesz Miamiban, de valószínűleg rengeteg hazai szurkolói támogatásban részesül majd.









