Máris bedobja Hertát a Forma-1-be a Cadillac

Nem kell sokat várni Colton Herta debütálására.
A tavalyi év egyik szenzációja volt, hogy Colton Herta az IndyCarból a Forma-1 nevelőszériájába, a Formula 2-be teszi a székhelyét. Erre azért volt szüksége, mert az áhított F1-es debütáláshoz itt könnyebben össze tudná gyűjteni a szükséges szuperlicenc-pontokat, ráadásul azokon a pályákon versenyezhet, ahol potenciálisan a jövőben. A pontgyűjtéshez segítségére lehet a Cadillac, ahol tesztpilótaként több szabadedzésen beugorhat.
A Cadillac a pénteki nap megerősítette, hogy Herta a Barcelona-Katalónia Nagydíj első szabadedzésén ejti meg a Forma-1-es debütálását. Azt egyelőre nem árulták el, hogy Valtteri Bottas, vagy Sergio Pérez helyett fog beülni, de az immár biztos, hogy Barcelonában lövi el a csapat az első kötelező újonc pilóta szerepeltetését.
„Ez egy olyan pálya, amit mindannyian nagyon jól ismerünk. Emlékszem, amikor még itt versenyeztem az F3-ban és az F4-ben. Ez volt a junior kategóriák téli tesztelésének egyik legnépszerűbb helyszíne. Bár a pálya azóta, hogy utoljára jártam ott, elég sokat változott.” – nyilatkozta Herta a bejelentésben.
Az idei első spanyol hétvégén minden széria ott lesz, ezzel a kilencszeres IndyCar-futamgyőztes dupla műszakot tart: „Biztosan segíteni fog az a tapasztalat és tudás, hogy „Hé, nézd, itt van ez a dudor, vagy talán ez az a szegély, amit meg lehet venni, vagy nem.” Szóval az a kis tudás, amit az F2-es tesztelés során szereztem, biztosan hasznos lesz.”
A közel-keleti futamok törlésének hála két új helyszín is helyet kapott a naptárban: Miami és Kanada. A kettőben közös, hogy korábban egyiken sem volt F2-es futam. Itt egyenlő feltételekkel indulhat Herta a riválisaival szemben, mivel senki más sem versenyzett még ott élesben. Üröm az örömben, hogy az amcsi pilótának tervei között lett volna egy Indy 500-as visszatérés, de mivel az ütközik a Kanadai Nagydíjjal, így attól elesett. Herta elmondása szerint csak az F2-bel foglalkozott, mert más nem jutott ideje.
„Nem csináltam túl sokat. A szezon kezdete óta egyáltalán nem csináltam semmit. Azt hiszem, a szimulátoros program hamarosan beindul. Amikor vezettem, az autó még téli tesztelésen sem volt túl, szóval nagyon korai szakaszban voltunk, és elég nagy találgatás volt az egész. Viszont a Checo és Valtteri visszajelzései alapján úgy tűnik, hogy a tippjeim elég pontosak voltak. Szóval szerintem pozitív volt. Azt hiszem, a következő hetekben itt kapok majd egy újabb ízelítőt, és jobban meg fogom érteni, hol kell lennem, mielőtt beülök a valódi autóba.” – zárta Herta, aki eddig csak az Ausztrál Nagydíjon tudott elindulni, ahol egy tizenhatodik hely mellett egy hetedik pozíciót is begyűjtött.









