Horner máris válaszolt Brown „gumivizes” poénjára

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 05. 03.
Christian Horner
Fotó: Alex Pantling/Getty Images/Red Bull Content Pool

Christian Horner reagált Zak Brown tréfás gúnyolódására a Miami Nagydíjon, miután az amerikai az edzésen egy „gumivíz” feliratú palackból ivott.

A Red Bull elhúzódó gyanúja, miszerint a McLaren illegális módszereket alkalmaz a gumik hőmérsékletének a szabályozására, a hétvégén a Miami Autodromon úja témává vált. A tavalyi szezon vége felé az Auto Motor und Sport beszámolója szerint a Milton Keynes-i istálló azzal vádolta a papaya alakulatot, hogy vízzel hűti a gumikat. Ez lehetővé tenné, hogy az immár regnáló konstruktőri bajnok jobban megelőzze a degradációt. Ezzel hosszabb ideig az optimális működési tartományban tartja elviekben a Pirelliket. Bár az FIA nem talált bizonyítékot ezen állítások alátámasztására, a Motorsport.com szerint Horner és társai láthatóan nem voltak meggyőződve, mivel az AMuS most azt állítja, hogy a csapat saját kezébe vette az ügyet.

Úgy tudni, hogy a Red Bull saját hatáskörben vizsgálódik. Hőkamerák segítségével próbálja jobban megérteni, miképp éri el a McLaren a kedvezőbb gumikopást. Brown tagadta, hogy bármilyen szabálytalanság történne, és mint mindig, most sem hagyta ki az alkalmat, hogy nevessen Horneren.

Ennek ellenére a Red Bull csapatfőnöke meglátta a dolog vicces oldalát. A Sky Sports F1 ugyanis megmutatta neki az amerikai „gumivizét”. Az 51 éves szakember a nevetés után tréfásan visszavágott, és a csapata energiaitalos gyökereit felemlegetve a következő szavakkal tette szóvá:

„Majd küldök neki egy Red Bullt, ha szüksége van egy kis energiaitalra.”