Szingapúrban, mint mindig, rendkívül meleg van. De a legnagyobb „gond” talán nem is a magas hőmérséklet, sokkal inkább a magas páratartalom. Ezzel is meg kell küzdeniük az F1-es versenyzőknek amellett, hogy egyébként is nagyon meleg van az autóban.
A magas páratartalom a szokásosnál is intenzívebb izzadást eredményezhet, így rendkívül fontos a folyadékpótlás. Máskor is, de Szingapúrban különösen.
Ezen kívül a versenyzők felkészülésének egyik fő eleme itt a hűtőfürdő, hogy a felhevült szervezetüket visszahűtsék. Így aztán szinte mindenkiről kerülnek elő olyan fotók/videók most, amelyen az látható, hogyan próbálják meg hűteni magukat.
A Mercedes versenyzői egymás mellett hűsölnek egy kád jeges vízben. Russell teljesen odáig van, és közli, hogy ez maga a mennyország. Mármint a hideg víz. Majd azon viccelődik, hogy ha valaki csak hallaná kívülről, hogy mekkorákat sóhajt lehet, hogy másra gondolna, mint jeges fürdő.
Carlos Sainz fürdőjét egy váratlan gumikacsa tette egyedivé, amiről mint kiderült, egy rajongói ajándék Magyarországról! Egy bizonyos Gabi küldte a spanyolnak az izmos hasú kacsát.