IndyCar bajnokot igazolna az Audi?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 08. 12.
alex palou, mclaren, indycar
Fotó: McLaren

A regnáló IndyCar-bajnok és korábbi McLaren-tesztpilóta Alex Palou 2025-ben meglepetésszerűen debütálhat a Forma-1-be. Az a hír járja ugyanis, hogy az Audi F1-es csapatánál (Sauber) köthet ki.

Az Audi, amely 2026-ban átveszi a meglévő Sauber-csapatot, kénytelen volt alternatívákat keresni a már leigazolt Nico Hülkenberg mellé, miután a kipécézett Carlos Sainzot a Williams elhappolta előlük.

Miután az Audi leigazolta a Ferrari korábbi csapatfőnökét Mattia Binottót operatív és a technikai vezetői posztra, valamint megszerezte a Red Bull sportigazgatóját, Jonathan Wheatley-t csapatfőnöknek, állítólag most Paloura vetettek szemet.

A német Auto Motor und Sport és a svájci Blick különálló beszámolói is arról adtak hírt, hogy az IndyCar-bajnok Palou lehet a hinwili székhelyű csapat legfőbb opciója most.

Palou az egyik legjobb F1-en kívüli feltűnt versenyző. A spanyol 2021-ben és 2023-ban IndyCar-bajnoki címet szerzett, idén pedig a harmadik címét is megszerezheti.

A 27 éves versenyző számára nem ismeretlen az F1 világa, hiszen korábban a McLaren csapattal állt kapcsolatban.Részt vett a 2022-es Egyesült Államok Nagydíjának első szabadedzésén is.

Miután Palou-t a csapat tartalékversenyzőjének nevezték ki a 2023-as F1-es szezonra, ellentmondásos körülmények között szakított a csapattal, miután állítólag a szerződés aláírása ellenére lemondott arról, hogy csatlakozzon a McLaren IndyCar-alakulatához, és inkább a Chip Ganassi Racingnél maradt.

A McLaren 30 millió dollár kártérítést követel ezért Paloutól.

Januárban Palou utalt arra, hogy Forma-1-es ambíciói valószínűleg véget értek, mert „nem voltak arra utaló jelek, hogy bármi is megnyílna előttem az F1-ben”.

Ez azonban talán megváltozhat, amennyiben az Audi komolyan érdeklődik iránta.