Irán rakétákat lőtt ki az Egyesült Államok katari F1-pálya közelében található támaszpontjára

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 06. 24.
Max Verstappen, Egyesült Államok, Irán, F1
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

Irán rakétatámadást indított az Al Udeid amerikai légitámaszpont ellen Katarban, válaszul az USA korábbi, Irán nukleáris létesítményeit célzó támadására.

A támadás mindössze 32 kilométerre történt a Losail pályájától, ahol az idei Katari Nagydíjat rendezik. A tavalyi évhez hasonlóan a Katari Nagydíj lesz a Forma-1-es szezon utolsó előtti futama. A tavalyi ezt a versenyt Max Verstappen nyerte, miután a verseny rajtjánál sikerült megelőznie George Russellt.

Jelenleg zavargások vannak Katarban, és Irán valóban rakétákat lőtt ki az amerikai katonai bázisra ezen közel-keleti országban. Katar jelentése szerint az összes rakétát leszedték, és Irán támadása nem járt áldozatokkal.

A Reddit-en ugyanakkor a Forma-1-rajongók aggódnak. Mit jelenthet ez a november végére tervezett versenyre nézve? Eddig semmi nem tudni arról, hogy milyen hatással lehet ez a helyzet, ha addig nem oldódik meg.