Kellemesen szól a Honda 2026-os motorja, régi időket idéz!

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 12. 12.
Fernando Alonso, Honda
Fotó: Clive Mason/Getty Images/Aston Martin F1 Team

A Honda a közösségi médiában közzétett, vadonatúj V6 hibrid motorjának bemutatásával előzetest tett közzé a Forma-1-be való gyártói visszatérése előtt.

A japán márka visszatér a sportba, miután 2021 végén hivatalosan, kivonult belőle. Azóta a Red Bull saját hajtáslánc-részlegét támogatta a Milton Keynes-i istállónak szállított motorok karbantartásával. De a legendás motorgyártó most visszatér az F1-be, egyetlen ügyfele, az Aston Martin partnereként. A két cég most összefogott, hogy a közösségi médiában bemutassa a 2026-os versenyautót meghajtó erőforrás hangját, amelyet „The Sound of 2026” névre kereszteltek.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Honda Racing F1 (@hondaracingf1) által megosztott bejegyzés

A Honda és a Silverstone-i csapat tehát összefogott, hogy együtt vágjanak neki az F1 új technikai szabályozási korszakának első évének. Az Aston tervezője és új csapatfőnöke, Adrian Newey pedig nagyon is érintett a projektben. A neves műszaki guru már a Red Bullnál töltött évei óta régóta kapcsolatban áll a japánokkal. Az istálló reméli, hogy a Newey által tervezett, Honda motorral felszerelt AMR26 meghozza gyümölcsét a várhatóan kiszámíthatatlan idényben.

A 2014-ben bevezetett V6 hibridek továbbra is megmaradnak, de most nagyobb teljesítményű elektromotorral, amely 50-50 arányban oszlik meg a belső égésű erőforrással.

Ez potenciális változást ígér a erősorrendben, így sokan kíváncsiak arra, hogy melyik motorgyártók és csapatok fogják elég jól értelmezni az új szabályokat ahhoz, hogy az élre kerüljenek.