Mansell egykori Williams Honda FW11-esét küldte meg Sato Laguna Secában – videó

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 08. 28.
Takuma Sato, williams, honda
Fotó: Honda

A korábbi Forma-1-es pilóta, Takuma Sato körözhetett a legendás Williams Honda FW11-essel az idei Rolex Monterey Motorsports Reunion versenyen a WeatherTech Raceway Laguna Seca pályán.

Ritka alkalom, hogy erről videót is megosztanak, az exkluzív felvétel megörökíti a Honda egyik legikonikusabb F1-es autójának hangját, sebességét és szellemét az első turbó korszakból, és ezzel újjáéleszti a történelmet. Élvezzük ki, minden pillanatát.

Az FW11, amely 1986-ban Honda első F1-es konstruktőri világbajnoki címét hozta, részt vesz az F1 Exhibition bemutató körökkel a Motorsports Reunion rendezvényen. A kétszeres Indy 500-győztes Takuma Sato vezethette ezúttal Nigel Mansell egykori betontorpedóját.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Honda Racing US (@hondaracing_us) által megosztott bejegyzés

A versenyautót nemrégiben a történelmi Goodwood Festival of Speed rendezvényen vezették többen is, miután a Williams F1-gyel együttműködve teljes felújításon esett át.