Kezdheti elölről a munkát a mezőny? Heves esőzés érkezett a szingapúri pálya fölé

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 09. 21.
Red Bull, eső, rain
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Szingapúrban leszakadt az ég, amit a csapatok a közösségi médiás felületeiken szemléltették.

Pénteken a McLaren és a Ferrari mozgott jól a szabadedzéseken, míg a Mercedes és a Red Bull bosszankodva konstatálta, hogy ,,nem működik semmi” az autóikon.

Lando Norris a második szabadedzésen a leggyorsabbnak bizonyult, ám fél szemét a Scuderián tartotta. A brit versenyző szerint Charles Leclerc és Carlos Sainz még nem mutatta meg igazán, mire képes a városállamban, így attól tart, hogy könnyedén átugorják őket ha feljebb kapcsolnak.

Addig Lewis Hamilton arról beszélt, hogy a jelenlegi állás szerint még az is kérdéses, hogy a Q3-ba bekerülnek, míg Max Verstappen szerint az autójukkal olyan vakvágányra tévedtek, hogy Franco Colapintóval versenyeznek.

A mezőny felkészülését a monszunszerű eső is nehezíti, ugyanis az utcai pályáról a tapadást és a felgumizott ideális ívet leradírozta. Így a pénteki nap munkája a tapadást illetően feledésbe merült és a csúszós pályán a harmadik szabadedzésen kell újra kitapasztalni a pilótáknak mi fér még bele a falak között.

A friss előrejelzések szerint a hétvége további szakaszaiban nem kell esőtől tartani a szingapúri pályán, így a csapatok koncentrálhatnak az előttük álló feladatokra.

Tegnap a csapatok a következő felvételeket tették közzé a paddockból:

McLaren:

Visa Cash App RB:

Mercedes:

Ferrari: