Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool
A négyszeres Forma-1-es világbajnok Max Verstappen utalt rá, hogy szívesen részt venne a Supercars Championship ikonikus Bathurst 1000 versenyén a nemrégiben lezajlott tesztje után.
A Red Bull legújabb videójában az Instagramon ugyanis ennyit árult el a holland:
„A múlt héten vezettem egy Supercart, nagyon jó volt. Talán indulnék Bathurstban is.”
Még nem derült ki, hogy melyik Supercarral tesztelhetett, de az információk szerint egy Gen3 Ford Mustanggal, amelyet az USA-ban szélcsatorna-tesztelésre használnak. A tesztvezetés feltehetően a Ford Racing promóciós tevékenységének része, amely a Red Bull F1 csapattal való együttműködéshez kapcsolódik, ahol a Ford 2026-tól a hajtáslánc fejlesztésének „stratégiai technikai partnere”. Verstappen 2022-ben már beszélt arról, hogy képes lenne-e gyorsan alkalmazkodni a Supercarok egyedi jellemzőihez:
„Azt hiszem, némi edzés után már nem lenne gond. Csak pár napnyi vezetésre van szükség. Nekem ez valami teljesen más. Otthon is GT3-as autókkal megyek. Valóban élvezem, de hozzá kell igazítani a stílusodat, ez pár napot igénybe vesz. Pilótaként a legfontosabb képességed az, hogy alkalmazkodj. Nem számít, milyen az autó, hanem a tapadás szintje és a pálya elrendezése is. Mit vársz el az autótól, mert minden pálya kicsit más lehet. Nem számít, hogy Forma-1-es vagy V8-as pilóta vagy, alkalmazkodnod kell.”