Közleményt adott ki a Honda a legutóbbi probléma miatt

Hegedűs Dávid2026. 02. 21.
Honda, Aston Martin
Fotó: Guido De Bortoli / LAT Images / Aston Martin F1 Team

Egyelőre az Aston Martin számára a legproblémásabb a téli felkészülés. A britek se tempóban, de leginkább megbízhatóságban sem üti meg a szintet az új motorpartnerrel, a Hondával.

Egyre jobban ég a ház a silverstone-i csapat háza táján, legutóbb már az is felmerült, hogy hogy a szezonnyitón el sem indulhatnak majd, mivel lehet, hogy nem érik el majd a 107%-os szabályt.

A gondok fő okozója a Honda, amely szinte mindennap szembesül valamilyen problémával, ami miatt jelentősen elmaradnak a tervezett megtett km-ektől.

A csütörtöki napon Fernando Alonso vezette az Aston Martint, amikoris délután furcsa hangok közepette a négyes kanyarban „kilehelte” lelkét az autó és megállt a pálya szélén.

Erre reagálva a japánok kiadtak egy közleményt, hogy mi okozta a gondot:

„A csütörtöki, Fernando Alonsoval teljesített tesztnapunk során egy akkumulátorhoz köthető problémával szembesültünk, amely komoly hatással lett az Aston Martin terveire. Azóta szimulációk sorát végeztük el a sakurai tesztpadon. Emiatt, valamint a hajtáslánc egységeinek hiányai miatt a pénteki körözést korlátozottá tettük, és csak rövid etapokból állhatott.” – áll a közleményben.