Leclerc is csúnyán beszélt, de egyből javított, és nem akar Max mellé menni közmunkára

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 10. 28.
Charles Leclerc
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A hétvégi Mexikói Nagydíjon egy korábbi szezonbeli eset került szóra, amikor Max Verstappen nemrég káromkodott a csütörtöki sajtótájékoztatón Szingapúrban.

A hollandnak ezt követően fel kellett keresnie a stewardokat, és büntetést kapott. Most ugyanez a várhat Charles Leclerc-re is, aki Mexikóvárosban már hiába jött rá hamar a hibájára. Hosszas viták után arról, hogy szabad-e káromkodniuk a pilótáknak, Max Verstappen valóban közmunkabüntetést kapott, amiért azt mondta, hogy az autója „elb*szott” volt még a Szingapúri Nagydíjon. Most Leclerc a következő pilóta, aki káromkodott egy sajtótájékoztatón, a Mexikói Nagydíj alatt. A monacói pilóta pont arról beszélt, hogy az Autodromo Hermanos Rodriguez pálya utolsó kanyarjából kijőve elvesztette a Ferrariját, amikor Lando Norris üldözőbe vette:

„Szóval újra úgy éreztem, hogy csak körök kérdése hogy megelőz, de még mindig mindent megpróbáltam megtenni, hogy túlmelegedjen a gumija mögöttem, és minél tovább magam mögött tartsam. Szóval megpróbáltam a lehető legjobb kanyarívet elérni. Láttam, hogy nagyon közel voltam ahhoz a kanyarcsúcshoz. Elvesztettem a hátulját, aztán elfelejtedtem Landót is, és csak reménykedtem, hogy visszajövök. Volt némi túlkormányzottságom, aztán amikor abból kilábaltam, a másik oldalról is túlkormányzottá vált, és akkor azt gondoltam, hogy a „p*csába.”

Aztán gyorsan rájött, hogy mit mondott, ezért nevetve így folytatta:

„Ó, bocsánat! Ó, nem, ó, nem, dehogy akarok Max mellé beállni!”

Spanyol csapattársa, Carlos Sainz persze kapott az alkalmon, így folytatta a viccelődést:

„Itt van a pénztárcád?”

Végül így javította Leclerc a története végét:

„Akkor csak abban reménykedtem, hogy be tudom hozni az autót a célba, és megszerzem így a harmadik helyet.”