Leclerc szerint nem volt jogos Piastri büntetése az esetért, mely az ő vesztét is okozta

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 15.
2025 Sao Pauló-i Nagydíj. Elöl Lando Norris az 1. kanyarban, mögötte Oscar Piastri, Andrea Kimi Antonelli és Charles Leclerc, egy ütközés után
Fotó: Peter Fox/Getty Images/McLaren

Charles Leclerc nem értett egyet az FIA döntésével, amely szerint Oscar Piastrit büntették meg a Sao Pauló-i Nagydíjon azért, az Andrea Kimi Antonellivel és Leclerc-rel történt hármas ütközés miatt.

Az eset után Leclerc kényszerült feladni a versenyt.

A verseny elején, a biztonsági autó újraindítása után a három versenyző együtt hajtott be az 1-es kanyarba, Lando Norris után. Norris megtartotta vezető pozícióját, de a mögötte haladó trió túl közel került egymáshoz: Piastri belül, Antonelli középen, Leclerc pedig kívül volt a balkanyarban.

A mclarenes Piastri fékezés közben blokkolta bal első kerekeit, hogy elkerülje az ütközést Antonellivel, ám jobb első kereke így is megcsípte Mercedes bal hátsó kerekét, aminek hatására Antonelli Leclerc-rel ért össze. Emiatt Leclerc defektet kapott, és a gumi le is vált az autóról, így a monacói kénytelen volt leállítani autóját a pálya szélén.

Bár Piastri a csapat rádióján említette, hogy Antonelli nem hagyott neki helyet, a versenybírók 10 másodperces büntetést szabtak ki rá az ütközésért.

Charles Leclerc azonban úgy érezte, hogy nem teljesen a McLaren pilótájának hibája volt, és a Mercedes újonca is ugyanolyan felelős volt az ütközésért.

„Igen, egyetértek azzal, hogy vannak szabályok, és a versenybírók mindig megpróbálnak a legjobb tudásuk szerint eljárni, figyelembe véve a szabályokat, és megpróbálva megérteni, ki a hibás” – kezdte véleményét Leclerc a verseny után.

„Ebben az esetben tényleg úgy gondolom, hogy Kimi tudta és tisztában volt vele, hogy Oscar belül van. Igen, nem voltak egymás mellett, ahogyan az a szabálykönyvben szerepel, de nem lehet úgy venni a kanyart, mintha senki sem lenne a belső ívben, ha valaki ott van, függetlenül attól, hogy milyen messze van.”

„Számomra tehát ez inkább 50-50% felelősség Kimi és Oscar között. Nem hiszem, hogy Oscar érdemelte volna az összes büntetést.”

Szerinted jogos volt Piastri büntetése?