Lewis Hamilton bojkottálja a Ferrari szimulátorát, mert az nem hatékony

Lewis Hamilton kijelentette, hogy a Kanadai Nagydíj előtt nem fogja használni a Ferrari szimulátorát, mivel a Ferrari virtuális modellje és a valós világ között nincs meg a szükséges összhang.
Hamilton a Miami Nagydíj után azt mondta, hogy másféle megközelítés alkalmazására van szükség a csapatnál, és egyúttal az autó légellenállásának csökkentését kérte a Ferraritól. Emiatt ugyanis a hétszeres világbajnok szerint az autó 3-4 tizedet veszít az egyenesekben.
Hamilton számára nem alakult ideálisan a miami versenyhétvége. A sprintet több mint 15 másodperces lemaradással zárta csapattársa, Charles Leclerc mögött, míg a nagydíj első körében Franco Colapintóval történt ütközés következtében megsérült a Ferrarija, és végül csak a hetedik helyen tudott célba értni. Noha Leclerc büntetése után Hamiltont a hatodik helyen értékelték, aligha lehet elégedett az eredménnyel.
„A következő versenyen más megközelítést fogok alkalmazni” – idézte Hamiltont a PlanetF1.com a Miami Nagydíj után.
„Mert ahogy jelenleg készülünk, az nem segít. Szóval meglátjuk, hogy alakul a következő versenyen.”
„De emellett egy másik pályára megyünk, ahol hosszú egyenesek vannak, és már csak az egyenesek sebességénél is három-négy tizedet veszítünk. Ez a helyzet, és ez addig így lesz, amíg ki nem javítjuk.”
Hamilton azt is problémának gondolja, hogy a Ferrari szimulátorában tapasztaltak nem egyeznek meg mindazzal, amit a valós SF-26 produkál.
„Végül is mindig a korreláció a lényeg” – tette hozzá.
„Beülünk [a szimulátorba], aztán kijutunk a pályára, és az autó más érzést kelt, amikor a pályára érünk.”
Hamilton annyira elégedetlen a Ferrari szimulátorával, hogy elmondása szerint a következő verseny előtt nem is fogja azt használni.
„Úgy értem, hogy időt töltök a szimulátorban – tudjátok, hogy általában nem szeretem a szimulátorokat –, de a verseny előkészítése során minden héten a szimulátorban ültem, és folyamatosan a korreláción dolgoztam.”
„Beülsz, felkészülsz a pályára, vezetsz, beállítod az autót egy bizonyos állásba, aztán kijössz a pályára, és az a beállítás nem működik.”
„És például a sprint-hétvégén csak egy szabadedzésed van. Nem igazán akarsz túlságosan eltérni a beállításodtól, például egy nagy felfüggesztés-változtatással. Így hát maradsz a beállításnál, aztán a kvalifikáció előtt változtatsz, és csak hat köröd van, hogy megtanuld kezelni.”
„Tehát egy ideális világban ott kellett volna kezdenem, ahol Charles volt a hétvége elején, és szerintem onnan kezdve erősebb hétvégénk lett volna.”
„A következő versenyig nem fogok szimulátorba ülni. Továbbra is megyek megbeszélésekre a gyárba és ilyesmi, de egy kicsit eltávolodom tőle, és megnézem, mi lesz.”
„Amikor Kínába mentünk, ott volt a legjobb hétvégém, és szimulátor nélkül.”
Hamilton azonban ennek ellenére sokkal jobban összhangban van az idei Ferrarival, mint a tavalyival volt.
„Igen, általában elégedett vagyok vele” – erősítette meg.
„Úgy gondolom, ahogy mondtam, egyszerűen rosszul indult a hétvégénk, így az autó nagyon harapós volt a kanyarokba való behajtáskor, majd hatalmas alulkormányzottságot mutatott a kanyar közepén, szóval ez nem az a kiegyensúlyozottság, amit szeretne az ember.”
„A kvalifikáción és a verseny elején jobb volt, de nem tudtuk ezt kamatoztatni.
A brit versenyző most a következp, Kanadai Nagydíjat várja, melyet összesen már hét alkalommal nyer meg, ami rekordnak számít.
„De meg kell néznünk, hogy tudunk-e csökkenteni a légellenálláson a következő verseny előtr, mert a egyenesekben hátrányban vagyunk, ezért ezt meg kell vizsgálnunk” – tette hozzá.









