Mansell jóslata után tűkön ülve várhatja mindenki 2024-et

Hegedűs Dávid2023. 10. 30.
Red Bull, McLaren, Mercedes
Fotó: Clive Mason / Getty Images / Red Bull Content Pool

Erős, de rendkívül biztató évet jósolt 2024-re Nigel Mansell. 1992 világbajnoka szerint a következő esztendőben Max Verstappennek csapaton kívül is komoly kihívókkal kell megküzdenie.

Idén senki nem tudta felvenni a versenyt Max Verstappennel, így a holland rekordokat döntögetve, imponáló fölénnyel húzta be harmadik világbajnoki címét.

A szezon vége felé azonban zárult az olló a Red Bull és az üldözők között. A Mercedes és a McLaren legutóbbi fejlesztései nagyon sikeresek voltak, emiatt véli úgy Nigel Mansell, hogy jövőre keményen meg kell majd küzdenie Verstappennek a negyedik trófeáért.

„Nem hiszem, hogy a Ferrarin, a McLarenen és a Mercedesen kívül bárki is hátráltatni tudná jövőre Maxot. Utóbbi csapat ráadásul remek munkát végzett Lewisért, hogy olyan versenyképesek legyenek, mint a Red Bull.” kezdte a Williams világbajnoka. „Úgy gondolom, hogy a jövő év nagyon szoros lesz, az ideivel ellentétben. Nagyon remélem a Forma-1 rajongók érdekében, hogy ez így is lesz.”

„A Mercedes ismét előállt egy remek autóval, Lewis pedig ismét képes lehet a feladatra. Igen, hiszem, hogy lehet még világbajnok. A McLaren és Zak Brown pedig fantasztikus teljesítményt nyújtottak idén. Mindkét autójukat teljesen kiismerték, és mostmár rendszeresen dobogóra is állnak, tempóban pedig csak egy hajszálnyira vannak a Red Bulltól. Elképesztő eredmény. […] Bízom benne, hogy 2024-ben négy csapat is nagyon közel lesz egymáshoz az élen.”