Már a Red Bull is tudja, hogy Verstappen és a Mercedes tárgyal egymással

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 07. 10.
Max Verstappen, Helmut Marko
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Helmut Marko utalt rá, hogy egyeztet Max Verstappen és a Mercedes.

Az elmúlt hetekben Verstappen nem tudta biztosítani F1-es jövőjét a Red Bull csapatával, mivel pletykák merültek fel arról, hogy a teljesítményre vonatkozó záradékok lehetővé tennék számára az alakulattól való távozást. A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff már régóta érdeklődik Verstappen szerződtetése iránt. Még nem jelentette be hivatalosan a jövő évi pilótafelállásukat, pedig George Russell és Kimi Antonelli szerződése is lejár. Ez pletykákhoz vezetett, miszerint a Mercedes Verstappen szerződtetésének lehetőségére vár, mivel a sport 2026-ban új korszakba lép a módosított műszaki szabályzás miatt. Marko szerint a két fél tárgyalásokat folytat, bár biztos abban, hogy egyelőre nincs konkrét lépés, árulta el az oe24-nek:

„Lehet, hogy egyeztetnek, de jelenleg nincs fejlemény.”

Arra a kérdésre, hogy nem aggódik-e, mivel egyik kilépési záradék sem lépett életbe, Marko így felelt:

„Pontosan ez a helyzet.”

Verstappen nehéz brit nagydíjat tudhat maga mögött, amelynek során olykor nehezen tudta az úton tartani RB21-esét. Miután az ötödik helyen végzett, míg a McLaren pilótái, Lando Norris és Oscar Piastri az első és a második helyen haladtak át a célvonalon, Marko elismerte, hogy Verstappen már kiesett a bajnoki címért zajló küzdelemből:

„A világbajnokságának vége. Most már csak Norris és Piastri között dől el a dolog, és Norris két szenzációs futammal lenyűgöző visszatérést produkált.”