Marko ledobta az atombombát: Piastri a Red Bullhoz tart?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 24.
Oscar Piastri
Fotó: McLaren

A Red Bull motorsport-tanácsadója, Helmut Marko izgalmas húrt pendített meg és felvetette a McLaren versenyzőjének, Oscar Piastrinak az esetleges leigazolását. Azt állítja, hogy utóbbi menedzsere, Mark Webber „intenzív párbeszédet” keres a Red Bull csapattal.

Piastri a McLarenhez való 2023-as csatlakozása óta kiemelkedő teljesítményt nyújtott, tavaly egy sprintgyőzelmet, az idei szezonban pedig két nagydíjgyőzelmet szerzett. Piastri gyorsan jött sikerei azonban hosszabb távon felboríthatja a McLaren csapatdinamikáját, Lando Norrisszal.

Piastri teljesítménye pedig nem maradt észrevétlen a Red Bullnál sem.

Az F1-Insider nevű német weboldalnak adott interjújában Marko azt sugallta, hogy a Webber és a Red Bull között hamarosan tárgyalások kezdődnek a fiatal versenyző kapcsán.

„Fogalmazzunk így: Mark Webber intenzív párbeszédre törekszik” – mondta Marko.

Az ausztrál versenyző elvileg a 2025-ös szezon végéig áll szerződésben a McLarennel, bár valószínű, hogy az ausztrál szerződésének záradékában különböző, a 2025 utáni időszakot lefedő opciók is szerepelnek.

Erre a Marko-féle pletykaindítóra Ralf Schumacher is ráfűzött.

„Ha én lennék a Red Bull helyében, én is Piastri megszerzésén dolgoznék” – mondta.

„A jövőben még jobb lesz [Piastri], és az a kis hátránya, ami még mindig van [Lando] Norrishoz képest, hamarosan eltűnik” – mondta Schumacher.

„Ráadásul a Red Bull nem bízhat abban, hogy Verstappen 2026-ban még mindig a csapatnál lesz. Erre fel kell készülniük. Piastri lenne az ideális helyettesítő.”

Update: Alább olvasható Piastri reakciója!