Marko új szerepkörben tér vissza a Forma-1-be!

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 04. 10.
Max Verstappen, Dr. Helmut Marko, Gerhard Berger
Fotó: Philip Platzer/Red Bull Content Pool

Helmut Marko várhatóan visszatér egy a kirűéylategóriához kapcsolódó pozícióba, ez lesz az első ilyen szerepe a Red Bulltól való távozása óta.

Az osztrák hosszú ideig a milton keynes-i istálló munkatársa volt, és döntő szerepet játszott a csapat bajnoki címeket nyert éveiben Sebastian Vettel és Max Verstappen mellett. A 2025-ös idény végén azonban megerősítette, hogy a következő szezonban nem tér vissza az alakulathoz.

Az OE24 most arról számolt be, hogy Marko az Osztrák Nagydíj nagyköveteként fog tevékenykedni. A spielbergi verseny 2014-ben tért vissza a Forma-1 naptárába, és számos emlékezetes pillanatnak adott otthont, többek között a bajnoki címért versengő riválisok összecsapásainak.

Tavaly az F1 megerősítette, hogy hosszú távú szerződést kötöttek az Osztrák Nagydíjjal, amely így legalább 2041-ig a versenynaptárban marad.

A 2026-os futamra június 28-án kerül sor, és ez lesz a bajnokság nyolcadik versenyhétvégéje.

Valószínűleg ott láthatjuk először Markót a paddockban a csapatból való távozása óta.