Meglepő reakciót váltott ki Alonsoból az Alpine mélyrepülése

Hegedűs Dávid2024. 03. 19.
Fernando Alonso
Fotó: Aston Martin F1 Team

Komoly mélyponton idén a szebb napokat is megélt Alpine. A franciák a szezon legelején abszolút sereghajtóvá estek vissza a mezőnyben.

Az Ocon-Gasly párossal felvértezett istálló folyamatos visszaesés eredménye az idei gyengélkedés, amiből egyelőre nem mutatkozik jel, hogy kilábalnának.

A csapat jogelődjével, a Renaultval két világbajnoki címet szerződ Fernando Alonso is reagált egykori munkaadója helyzetére. A válasza azonban némileg meglepő, annak tudatában, hogy nem a legjobb viszonnyal váltak el egymástól 2022 végén.

„Amikor náluk voltam, az egy remek időszak volt. Amikor én az Alpine-nál voltam, akkor a csapat legnagyobb része még Renaultos is volt korábban, ez az a csapat, amelyet mindig is a szívemen hordozok és szeretni fogom. Nehéz őket a mezőny végén látni, de remélem tudnak találni több tempót.” fogalmazott az Aston Martin versenyzője.

„Kívülről nehéz megmondani, hogy mi okozhatja ezt náluk. Egy olyan csapat, amelyet szeretek, és amely rengeteg mindent adott nekem a karrierem során. Remélem feltudnak javulni.”

„Amikor ott voltam, akkor még értelemszerűen más volt a csapat. Remek volt az atmoszféra, és jól is teljesítettünk, különösen 2022-ben. A legjobb ötben-hatban voltunk minden versenyen. Szóval számomra meglepetés látni ezeket az eredményeket most. Remélem ezeket gyorsan meg tudják majd oldani.” – zárta.