Mennyi az annyi, a F1-es pontokról van szó?

Motorsport OnlineMotorsport Online2024. 04. 29.
F1, rajt, 2024, Szaúd-Arábia
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A napokban látott napvilágot a hír, mi szerint felmerült az ötlete annak, hogy változtatnának a Forma-1 jelenlegi pontrendszerén.

Hogy több versenyzőnek és csapatnak legyen esélye a pontszerzésre, azt javasolják, hogy a 20-ból ne csak 10, hanem 12 versenyző szerezhessen pontot a versenyeken. Az elképzelés azonban megosztja a véleményeket.

A Forma-1 kezdetekor, az 1950-es években csak az első 5 helyezett kapott pontot. Majd 1960-tól egészen 2002-ig az első hat helyezettet értékelték. Ez után 2009-ig az első nyolcat pontozták, majd 2010-től már az első 10 kap pontot, ráadásul azóta az első már nem 10, hanem 25 ponttal gazdagodik.

Te mit gondolsz?